Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kidobott kutya?! Hogyan...

Kidobott kutya?! Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Találtam egy kölyök kutyát egy elhagyatott régi busz megállónál.Már ott lehet egy ideje,és mindig az út szélén ül és nyüszít.Vittem neki élelmet ,vizet és egy meleg pulóvert,amit betettem a tető alá.Evett is,de nem enged magához közel,ill. próbáltuk megfogni,de elmenekült és támadott.Szóval féltünk,hogy megharap,de holnap reggel "felfegyverkezve" megyek segítséggel,hogy elhozzuk.Nem tudom megtartani,de szeretném elvinni hétfőn állatorvoshoz,hogy megnézze egészséges-e,illetve oltsa be.Utána szeretnék neki gazdit keresni.

A kérdésem lényegében az,hogy vajon egy nap elég ahhoz,hogy arányleg szelíd legyen,vagy legalább is ne támadjon,hogy bírjak vele az autóban és az orvosnál?

Volt vkinek ilyen kutyája?Mit tehetnék,hogy rájöjjön,hogy nem akarok neki ártani?Lesz még belőle egészséges lelkületű kutyus?

Annyira sajnálom,a férjemmel is összezördültünk kicsit,mert szerinte nem tudok érte semmit.De azért már sikerült meggyőzni,hogy engedje,hogy rendezzem a sorsát.


2010. ápr. 10. 19:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Nekem volt végül mamié lett. Én mielőtt dokihoz vittem figyeltem pár napot igy a doki kérdéseire is jobban tudtam válaszolni. Ha befogod tedd a helyre ahol ideiglesen lesz tegyél neki ételt vizet valami játékot és hagyd egy picit megnyugodni aztán szépen meg fog veled barátkozni. sok sikert és jó ilyet olvasni

2010. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Kedves kommentelő nagyon szép cselekedetet tettél, de vigyázz! Ha támad, nehogy megharapjon, hiszen azt sem tudod be van e oltatva veszettség ellen. Én a helyedben inkább a menhelynek szólnék. Komolyan nem veszélytelenek az ilyen kutyusok, főleg ha támad.
2010. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora, ha még nagyon kölyök, akkor annyira nem lehet vészes a támadás. De ha nagyon támad akkor rá kell dobni valamit a fejére, elég ijesztő, nagyon tud kapálózni, de jól le kell fogni, megpróbálni szájkosarat ráhúzni, erős kéz kell hozzá ha nagyobb kutyáról van szó. Mindenképpen segíts rajta, esetleg szólj a közeli állatvédőknek, az is lehet kimennek segíteni...
2010. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Én fogadtam már be kutyát,1 pulit.Hetek kellettek hozzá,hogy a közelébe mehessek.Az ételt elfogadta,de csak akkor evett ha nem voltam a közelében.Egy idő után ő kereste a társaságom.Lassan be is költözött hozzánk.Én törődtem vele,mert mindenki mást támadott.Egy idő után megadta magát :) és a világ legjobb,leghűségesebb kutyája lett a mi plunkink :)Haláláig velünk maradt,Kb10-13 éves koráig. Én úgy gondolom,hogy 1 nap alatt nem váltod meg nála a világot.Próbálj neki finom falatokat adni,én is így csináltam.Kocsi,orvos túl sok trauma a számára.Próbálj kérni segítséget menhelytől.Vagy esetleg a férjeddel megbeszélni,hogy egy kicsit több időt tölthessen nálatok.Csak annyit,hogy ismét tudjon bízni az emberekben.És ki tudja lehet örökre veletek marad :)
2010. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Igen,mi is azért nem mertük most erőltetni,nehogy valakit megharapjon és baj legyen belőle.Holnap kesztűvel megyünk és a szomszéd jön segíteni.

A kutyus olyan 2 kg,de tényleg nagyon harcias volt,ha nyúltunk felé,odakapott és morgott.

Akkor várjak pár napot,mielött orvoshoz viszem?Bár pont betegség kiszűrése miatt vinném minél hamarabb.

Egyébként Pápa mellet vagyunk és nem tudok róla,hogy lenne menhely.Én is gondolkodtam pedig ezen.

2010. ápr. 10. 20:15
 6/26 anonim ***** válasza:
Én is nagyon hasonló cipőben jártam tavaly, gyakorlatilag ugyanez volt a helyzet. De az a kölyök elég kicsi volt még, így azért nehezen, de el tudtuk kapni, amikor már a kezemben volt, nem támadott. A kocsiban végig símogattam, nagyon kedves és aranyos lett, végül én is kerestem neki gazdit! Az volt az első hogy dokit hívtam másnap.
2010. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ez véletlenül egy nem szabolcsi faluban van? :) Itt is próbálokozik valaki már napok óta nem sikerült megfogni, mert morog, vicsorít, ha a közelébe mennek. Én sem mertem teljesen közel menni hozzá.
2010. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem szabolcsi falu,egy kicsit messzebb,Pápa környéke...)
2010. ápr. 10. 20:19
 10/26 A kérdező kommentje:
20:19 -NEK NAGYON KÖSZÖNÖM.Fel fogom őket hívni mindenképp!!!
2010. ápr. 10. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!