Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai staffordshire...

Karnun22 kérdése:

Az amerikai staffordshire terrier mennyire harcias kutya?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömék tartanak egy ilyen kutyát, és nekem elég barátrágosnak tűnt főleg családon belül. Persze tudom neveléstől is függ, nem is volt harcra nevelve. Na, és az volna a kérdésem, hogy ha én mondjuk szeretnék egy kölyköt, akkor azt mennyire lehetne pl, gyerekek közelébe engedni? Persze felügyelet mellett! Tapasztalok is jöhetnek, előre is köszönöm!

2016. máj. 27. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még anno az exemnek vettem egy kölyköt ugy szoktattuk gyerekhez ,hogy a kisöcsémmel játszott . Szó szerint imádták egymást de ehhez az kell ,hogy a kutya és a gyerköc is ugy legyen nevelve :) én simán hoznék gyerkőc mellé :)
2016. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
ha odafigyelsz, hogy jó tenyésztőtől legyen a kutya és jársz vele kutyasuliba, rendesen neveled, kölyök korától kezdve találkozik gyerekekkel akkor semmivel nem veszélyesebb, mint egy másik fajta. Ha a fent említetteket betartod kezesbárány lesz:)
2016. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

A legnagyobb simogatásmániás, gyerekbarát kutyák a staffok, a legnagyobb veszély velük kapcsolatban, hogy szétnyalogatják a gazdit az imádatuk jeleként és túl sokat fognak topogva nyüszíteni, hogy simogasd már meg őket.


Akkor agresszívek, amikor bármelyik más fajta is, ha valami elmebeteg terrorizálja őket kölyökkoruknál fogva.

2016. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

American bully kanom van(40kg).itt nőtt fel,3 gyerekem mellett,szó szerint,mert bent alszik velünk!

soha semmilyen körülmények közt még morogni se morgott a gyerekekre!!!!

de idegent nem engedne be!

jól kell nevelni a kutyát,ha a tudtára van adva hogy a családi hierhiában ő van legalul akkor tisztelni és vigyázni fog a gyerekekre!

mivel hozzá van szokva a gyerekekhez,ha séta közben lát gyerekeket oda akar menni játszani is velük,persze nem mehet.

ez egy beskatújázás a staffikkal és bull tipusú kutyákkal,ha egy yorki sincs hozzá szoktatva a gyerekekhez az is nekik megy,nem kell ahoz staffinak lenni...

rajtad múlik az egész!

2016. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan tartható gyerek mellett, kifejezetten emberbarát kutya. Persze felügyelet mellett, igen, de ez bármely kutyára érvényes.

Megfelelő nevelés, korai szocializáció más kutyákkal, más állatokkal is fontos. Ha nem igazán értesz a neveléshez, akkor kutyaovi, suli erősen ajánlott.

Egyébként emberrel jellemzően nem harcias, sőt barátságos, inkább kutyákkal szokott gond lenni.

2016. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 hónapos (nem törzskönyves) Staffink van. A párom kislányával aki 11 éves úgy vannak meg mintha testvérek lennének egyik a másiknak árnyéka,nem lehet őket levakarni egymásról. És mivel még kölyök ez nem a nevelésén múlt,egyszerűen ilyen. De szerintem ez minden kutyára igaz, ha szeretettel neveled szeretettel válaszol,ha félelmében engedelmeskedik csak neked,na ott kezdődnek a bajok,onnantól lesz sunyi egy kutya.
2016. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

''A legnagyobb simogatásmániás,

gyerekbarát kutyák a staffok, a

legnagyobb veszély velük

kapcsolatban, hogy

szétnyalogatják a gazdit az

imádatuk jeleként és túl sokat

fognak topogva nyüszíteni, hogy

simogasd már meg őket.'' Imádom ezt fajta veszélyt, nagyon tetszik ez a viselkedés, engem pont ez nyert meg! :)

2016. máj. 28. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!