Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff (Amerikai Staffordshir...

Amstaff (Amerikai Staffordshire Terrier) kutya?

Figyelt kérdés
Mikor van a fogváltásuk? Mikortól érdemes őket eddzetni? És hogyan? Az én kutyám mint ha lusta lenne, rendszeresen viszem sétálni de alig akar szaladgálni, nehezen veszi rá magát. Milyet vitaminokat adjak neki, milyen tápot? 4 hónapos és 13 napos.

2016. máj. 17. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
Kb. 10-11 hónaposan hullik ki a foguk de ez lehet előbb és később is.Játszál vele nagyon sokat vagy ha nincs időd kösél valamire fel egy foci labdát (ne legyen gumi).Vitaminból ki mondotan csak is KUTYÁKNAK valót végyl C és B vitamint ezt minden állatos/horgász boltban meg lehet taláni.Tápot hát... az is állatos/horgász boltból ved ha lehet Pedigree-t vagy ahoz hasonló márkájút (olyat ne végyl amire az van írva hogy pl.:Coop,CBA,Tesco,Penny).
2016. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nehogy az első válaszolóra hallgass. (Miért adsz tanácsot olyan dologban, amiről fogalmad sincs?)

Fogváltás 4-5 hónapos kor között, azaz már elvileg elkezdődött neki.

Edzeni csak ha már felnőtt, kifejlett kutya, addig tilos terhelni a fejlődésben lévő kutyát, mert tönkremehetnek az ízületei.

Tápot valami jó minőségű, közepes méretű kutyáknak való kölyöktápot válassz. Márkák pl. Acana, Josera, Brit, Taste of Wild, Real Nature, Happy Dog. Ezek között van olcsóbb és drágább is. Ha normális tápot kap, akkor nincs szükség külön vitaminokra.

Vidd kutyák közé, mondjuk kutyaoviba vagy kutyás társaságba sétálni, mindjárt fog mozogni :) Úgyis szocializálni kell.

Labdázhatsz, rongyot is húzhatsz vele.

2016. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

És a fülek bevágásáról tudnátok valamit mondani? Mennyi idő a varrat le esése? a kutyának fáj e? Nem vakarja e ki? szépen fog e neki állni?

2016. máj. 19. 17:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Fülvágás Magyarországon már tilos (elvileg).

Egyébként maga a vágás nem fáj, mivel altatásban csinálják, ez egy műtét. Utána persze fáj, míg be nem gyógyul a seb. Ha netán begyullad, ami előfordulhat, az egy rémálom.

Én nem javaslom, hogy vágasd neki.

2016. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xyzszs válasza:
Az en staffim is 4 honapos,de meg nem valtott fogat,nekem 7 honapot mondott a doki.Tapbol Dog Chow-t nap,meg reggelente konzervet,plusz kalcium tablettat!Nem kell meregdraga kaja neki,sokszor azok szartvse ernek.Nezd meg a NEBIH kutyataptesztjet,es latni fogod a markas,draga tapok az utolso helyen landoltak.En eszerint vakasztottam neki kajat.Ja es a fuke is vagva van,de ezt csak 3 honapos korig csinaljak meg,es bar nalunk tiltott,a doki megis megcsinalta es nem "fu alatt",mindenki tudja h ezzel foglalkozik.1 het alatt rendbejott a fule es csodaszep kutyus.Setaltasd sokat,jatsz vele,es tanitsd,mert rendkivul intelligens kutyafajta.
2016. máj. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mi Staffink most 5 hónapos,neki már potyognak szépen a fogai,onnan vettük észre,h játék közbe véres lett a húzókája és megnéztem,h megszúrt-e vmi az ínyét vagy mi történt,de a foga vérzett megfogtam neki és ugyan úgy mozgott neki mint egy kisgyereknek. :) Az elején a miénk is nagyon kis lusta kuty volt,de mostmár kis energiabomba már ha kedve van ma is reggel 9től délután 5ig kirándulgattunk mondjuk abba volt kocsikázgatás is egy kevés de mire haza értünk a kutya bejött a kertkapun és "meghalt"... :) tápból most brit prémium tápot kap de én már felnőttet vettem neki,mert nagyon falánk és a kölyök kisebb szemű tápot szinte meg se rágja csak nyeli. Tál mellé meg csirkenyakat szoktunk neki főzni vagy lábát,tehát olyat ami porcos inkább és nem csontos.
2016. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 83pd válasza:

Szia!

Nekem most hét hónapos a staffi kanom. A fogváltás a szakirodalom szerint 4-7 hónapos kora között zajlik. Legyen otthon rágóka, műcsont, rongy különben a berendezés bánja. Jó minőségű tápban minden benne van, csak száraztáp legyen. Én Ultra Spurt adok a kajájához. Olvass utána és döntsd el, h. érdekel-e. Sok siker hozzá.

2016. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!