Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet összeszoktatni...

Hogyan lehet összeszoktatni egy 3 éves törpe schnauzert és egy 2 hónapos francia bulldogot?

Figyelt kérdés
Mind a két kutyusom elég éber, játékos. Nem mertem összeengedni őket mert féltem, összemarják egymást. Nem tudtok rá valamilyen módot, hogy barátok legyenek és ne marakodjanak? Kan kutyákról van szó.
2010. ápr. 10. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
hát egy 2hónapos kölyök nem sok vizet zavar, ő csak játszani akar, a snacit meg te ismered, nem tudom, milyen a természete, hogy viszonyul másik kutyákhoz.. ha te vagy a falkavezér, te döntöd el, ki legyen a falka tagja, ki nem.
2010. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Az ivartalanítás segíthet, de először semleges területen kell össze engedni őket(pl. park, mező...)

Először pórázzal szimatolják meg egymást aztán ha nem esnek egymásnak el lehet őket engedni (a póráz érzete feszélyez néhány kutyát és hajlamosabbak a támadásra de amint elengedik őket lenyugszanak). Ha domináns kan az idősebbik akkor nem szabad a területére csak úgy beengedni egy idegen kant, bár mivel még kölyök lehet hogy nem lenne nagy gond de jobb kint próbálkozni először. És az ivartalanítás csökkenti ezt a dominanciát.

2010. ápr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon meglepne, ha egy felnőtt kutya komolyan nekimenne egy két hónapos kölyöknek, ez teljesen természetellenes viselkedés. Az lehet, hogy kicsit rámordul, és felborítja, megmutatja neki, hogy ő a fönök, de ilyenkor az sosem komoly bunyó, csak nevelés, ezt hagyni kell. A kicsinek meg kell tanulnia, hogy kell megadnia magát, és nyüsszenni egyet, hogy ne bántsa, ez is része a szocializációnak.


Egyébként meg ne aggód, egy bulldiban nagyon nehéz kárt tenni, a csontjai kőkemények, megharapni se nagyon lehet, mert nyúlik a bőre, főleg ha még baba.


Szerintem hagyd őket, hadd meccseljék le, ha a kicsi nyüszt és a snaci nem engedi el ennek ellenére sem, akkor lépj közbe, és jól teremtsd le a snacit, hogy tudja, ezt már nem szabad.


Amúgy meg amíg nincs nyüszítés, addig a bunyó csak játék. Ha oda nyúlsz érezni fogod, hogy nem is igazi harapás az amit csinálnak, csak csipkedés, óvatos fogcsattogtatás a levegőben. Az én kutyámnál legalábbis így van, látszatra halálra nyúzzák egymást, meg kihúzzák egymás alól a lábát, felborogatják egymást, meg minden, de ha belenyúlok valamelyik szájába közben, akkor érzem, hogy nincs itt semmi komoly, csak emberi szemmel úgy látszik, mintha.

2010. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sehogy, összerakod őket és kész, még nem láttam egészséges idegrendszerű felnőtt kutyát bármilyen kölyökkutyának nekimenni...kap esetleg néhány baráti taslit a kicsi az idősebbtől, ha túl erőszakosan játszik, de ez a lényeg ebből tanul :)
2010. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!