Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász mennyi sétát igényel?

Németjuhász mennyi sétát igényel?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag nagy udvarunk van, és szeretnék egy németjuhászkölyköt. Jön a nyári szünet, úgyhogy direkt most fogjuk venni, hogy iskolakezdésre már nagyjából "szocializálni" tudjam. Persze tudom, hogy egy ilyen aktív kutya sok törődést igényel, szóval utána is sokat tervezek foglalkozni vele...De úgy körülbelül mennyi sétát igényel? (mondjuk per nap) Mert az utcánkban több németjuhász is van, akiket szerintem majdnem soha nem sétáltatnak, mégis elég "jó bőrben" vannak (úgy értve, hogy nyugodtak és vidámnak is tűnnek). Persze én nem akarom így tartani, tudom, hogy a rendszeres séta elengedhetetlen, hogy értelmes és boldog kutyám legyen, de azért a kelleténél több időt sem akarok erre áldozni...

2016. máj. 28. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Minel tobb annal jobb...

Amugy ha jo nagy udvar van akkor ott is mozognboven. Olyan nincs hogy "mennyi seta kell" erre nincs egy sablon amit fajtankent meg lehet szabni. Na meg ha porazon setaltatod akkor az szart sem er szerintem,akar orakig is gyalogolhatsz vele.

Lehetoseg szerint vidd ki,minel tobbet tudjon szabadon szaladgalni,ha van lehetoseg mas kutyaval osszehaverkodni es kozos șeta akkor nagyon jol lefarasztjak egymast. Ha meg nem tidod minden nap kivinni akkor hidd el nekem,hogy annak ellenere amit itten fognak mondani semmi baja nem lessz. Es ha nem hiszel nekem akkor gondolj az utcatokban levo kutyakra vagy azokra a kutyakra akik ket meteres lancon elik le az eletuket(szomoru de sajnos van ilyen) es megis semmi bajuk.

Szoval a lenyeg,hogy minel tobbet mozgasd,vidd a szabadba de lehetoseg szerint es akkor te is elvezni fogod nemcsak a kutya.

Ha meg azt veszed,hogy az okosok azt mondtak x ora seta kotelezo akkor felboritod szepen a programodat,alkalmazkodsz a kutyahoz(nem o hozzad) kotelessegnek veszed a setat es nem lessz hozza kedved minden nap.

2016. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy valaki úgy dönt, kutyás lesz, együtt jár, hogy megváltozik az élete. Mert igenis be kell iktatni a napi programokba a kutyázást is. Legyen szó akár sétáról, akár a kutyával való sportról, játékról, minden nap időt kell szánni rá. Nem muszáj minden nap sétálni vinni, de foglalkozni kell vele azokon a napokon is, amikor épp nem sétáltok.

Egy kiadós játékkal is kellőképpen le lehet mozgatni. Hogy ezek a tevékenységek mennyi időt vesznek majd igénybe, az tényleg a kutyától függ majd. Hozzád alkalmazkodik a kutya, te pedig alkalmazkodsz a kutyához. Ez egy ilyen bicikli, ha valakinek nem tetszik, akkor nem kell felülni rá. Ennyi.


"de azért a kelleténél több időt sem akarok erre áldozni..." Ezt hogy érted? Mit jelent neked a kelleténél több idő?

2016. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mit kell ezen magyarázni? Elég egyértelmű szerintem. Nem akarok feleslegesen sokat sétálni vele, mert nyilván nekem is "drága" az idő, az elkövetkezendő évek elég sűrűek lesznek (érettségi stb.), de már régóta szeretnék egy jó barátot, akivel bármikor elmehetek egy kicsit kikapcsolódni. Igazából az érdekelne, hogy egy németjuhászt mennyire viseli meg, ha mondjuk egyszer-kétszer kimarad a séta, mennyire alkalmazkodó fajta. Egyébként köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 29. 08:30
 4/8 Pusisz ***** válasza:
100%

Lesznek válaszolók, akik kutyasuli nélkül nem látják értelmét az egésznek. Tök mindegy mennyit sétáltatsz. Egy dolog lényeges: Minél több időt töltesz vele, annál jobban fog bízni benned, annál jobban fog kötődni. Azt felejtsd el, hogy egy hétig rá sem nézel, csak elmész mellette amikor hazaérsz és utána elvárod, hogy szófogadóan sétáljon, visszajöjjön, végrehajtsa a parancsokat....

Minden fiatal figura ígéri, hogy sokat tervez vele foglalkozni. Ha így gondolod, az életedet kell megváltoztatni! Jobb és tartalmasabb lesz!

Ha úgy nő fel, hogy tényleg törődsz vele, kapsz egy jó barátot! :), ha leszarod és ott lesz a "polcon" előkészítve, a haveroknak megmutatni... el se kezd. :(

sok sikert!

2016. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, te pedig mit nem értesz azon, hogy megkérdezem mit jelent nálad a kelleténél több idő? Akkor így kérdezem, napi legalább 1 órád van arra, hogy foglalkozz a leendő kutyáddal? A sétáról pedig leírtam, hogy nem gond, ha kimarad néha, de lemozgatni akkor is kell. A németjuhász munkakutya, szüksége van a foglalkozásra, a szellemi, és fizikai fárasztásra is. Ha úgy érzed, hogy nincs időd napi szinten órákat rááldozni, akkor elgondolkodhatnál másik fajtán is. Vannak különösen lusta kutyák, amik nem igénylik annyira a mozgást.


Persze fel lehet fogni a kutyatartás úgy is mint egyesek (akinek nem inge...), hogy kib @szom a kertbe oszt jól van, elvan az magának, ha nekem van kedvem hozzá, akkor majd foglalkozom vele, de egyébként meg foglalja le magát amivel akarja. Meg lehet ezt csinálni, a kutya eléldegél úgy is, de annak mi értelme?

Aztán majd jön az olyan kérdés, hogy mit csináljak a kutyámmal, mert rombol, mindent tönkretesz, szétrág, ás, őrjöng, ha bárki elhalad a ház előtt, és jaj milyen rossz kutya lett belőle. Mindez azért, mert tele van energiával, és senki sincs aki lefárassza. Túl sok ilyen kutya van, mert túl sokan gondolják úgy, hogy a kutya dolga, hogy kint legyen aztán őrizze a házat, és kész. Társas lények, ennél többre van szükségük. Tehát újra azt mondom, ha a sűrű programjaid közé nem fér bele a napi legalább 1-2 óra kutyázás, akkor vagy várj vele még, vagy tényleg nézz egy kisebb mozgásigényű fajtát, ami nem munkakutya.

2016. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is most lesz németjuhász kiskutyám. A helyedben nagyon gyorsan elkezdenék tenyésztőt keresni, mert én pl. február óta kerestem és kapcsolatban vagyok a tenyésztővel, ráadásul nem is volt egyből alom, szóval nem biztos, hogy egyből lesz kutya, bár annyi szerencséd van, hogy most tavasszal azért sok helyen születtek. Még annyi, hogy mindenképp megbízhatőó tenyésztőtől vegyétek, ne olcsó szaporítótól, hogy elkerüljétek az esetleges öröklődő betegségeket Na ez csak jó tanács volt:)


A séta mennyisége nincs fajtára lebontva. Ez kutyafüggő. Szerintem ha első kutya mindenképp vmi nyugisabbat válasz, vagyis az alomból ne a legaktívabb, legharciasabbat vidd haza, de a kiválasztásban a tenyésztő is fog segíteni. Foglalkozz vele annyit amennyit csak tudsz! De, mondjuk, ha néha 1-2 séta kimarad nem lesz depis, de ha sétálni nem is mentek egy kis labdázás, játékhúzás, trükkök tanítása jó lenne ha beleférne:)

2016. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a séta időtartama számít igazából, hanem annak milyensége. Ha pórázon sétálgatsz vele, az nem sokat ér. Ha szabadon futhat, más kutyákkal és veled is játszhat, labdáztok, közben feladatoztok is, akkor napi 1 óra is elég.

Ha néha ez kimarad 1-1 nap, akkor sincs katasztrófa, de azért érdemes arra törekedni, hogy a kutya mindennap megkapja a sétát, foglalkozást.

A német juhász munkakutya, ezért agyilag is dolgoztatni kell.

2016. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. máj. 29. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!