Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar velunk jatszani?

Miért nem akar velunk jatszani?

Figyelt kérdés

Van egy nagy kutyam,keverek,de azt sajnos nemtudom milyen, mert csak ugy jott hozzank az utcarol. Elegge felenk,bizonyara bantottak kiskoraban. Na de van egy 3 hónapos németjuhaszom is,aki elegge eletvidam, jatekos,stb, tehat mint minden mas kiskutyus. Mikor simogatom a nagyot odajon a kicsi,elkezdek vele jatszani, es a nagy egybol elmegy onnan. Mit tegyek hogy akarjon velunk jatszani? Illetve miert megy el?

Plusz mit tegyek hogy ne legyen ennyire félénk?Allandoan elszalad ha valaki megakarja simogatni..Egyedul nekem es anyumnak hagyja..



2016. máj. 18. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj valami érdekeset mutatni neki ami felkelti a figyelmét. ( dobálj labdát a kezedben vagy bottal játsz, húzd előtte) Szerintem egy kicsit fél ( lehet, hogy korábban játékkal magukhoz csalták, majd jól elverték). És más szerintem azért nem tudja megsimogatni mert szorong. Majd idővel kinövi.

Ezek nem biztos hogy jó tippek, de a kutyámnál bevált.

2016. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
semilyen jatek nem kelti fel a figyelmet, es mar nem fiatal..
2016. máj. 18. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a kutya bízzon bennetek, jó kötődés és megfelelő tisztelet kell. A kötődésen élelemmel, játékkal, rengeteg tanítással, sétával, minél több közös, minőségi programmal tudsz segíteni. A játék nem csak labdával, tárggyal történő játék lehet.

A tekintély pedig a szabályoktól fog kialakulni.


Először érdemes lenne külön foglalkozni a kutyákkal, ez a fiatalabbnak is jót tesz. A simogatást ne erőltesd idegenekkel még jó ideig, majd ha a kutya elkezd nyitni mások felé, csak akkor próbálkozzatok. De valószínű, hogy sosem lesz egy nagyon barátkozós típus. De első körben azt kellene elérni, hogy veletek akarjon lenni.

2016. máj. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!