Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon főzött ételből mennyit...

Otthon főzött ételből mennyit kell adni a kutyának?

Figyelt kérdés

Elkezdtem itthon készíteni ételt a kutyámnak, főtt hús, rizs, zöldség-gyümölcs keverék, változik mikor mit teszek bele. (Kb 4o% hús, 4o% rizs, 2o% zöldség arányban.)

Viszont abban nem vagyok biztos, hogy ebből mennyi kell, hogy legyen a napi adagja?

2 és fél kilós, felnőtt kutyus.



2016. máj. 29. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyit megeszik a kis drága, szerintem egy kistányérnyival jól lakik, egy macskának is ennyit szoktunk adni. Eddig mit evett és mennyit? Napjában hányszor? Megmondom őszintén sose méricskéltük se a kutyakaját, se a macskakaját. Szerintem kb, ugyanannyit kell adni, mint bolti tápból. De ha hirtelen váltasz bolti kajáról otthonira, az lehet hogy nem fog tetszeni neki.
2016. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ne főzd hanem inkább add nyersen és a rizst is felejtsd el.

[link]

2016. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem látod, akkor csatlakozz először a csoporthoz

[link]

2016. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 40% rizsre semmi szüksége, hacsak nem diétáznia kell hasmenés miatt.

A húst és zöldséget is inkább nyersen javasolnám adni neki, úgy sokkal jobb számára. Nem kell megfőzni. Mindenfélét kaphat, de disznót is vaddisznót nem!

Olvass utána a BARF etetésnek, ott van az arány, hogy mennyi színhús és mennyi csontos kell kb., és összesen mennyi a kutya súlyához mérten.

2016. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szétnézek mélyebben is a témában, bár nyers hússal nem szeretném etetni, mert gondjai vannak az emésztéssel, ezért kell neki a rizs is állatorvos javaslata által. Próbáltuk már ezt az etetési módot, de érzékeny a gyomra, eddig rendszeresen beteg lett nyers hús evése után.

A csont evése után is rendszeresen beteg lesz, egyszer megakadt a beleiben és napokig hányt, nem adjuk már neki ezeket.


Eddig diétás tápot kapott érzékeny gyomrú kutyáknak, ami sok kis adagban elfogyasztva evett meg, hogy könnyen tudja emészteni, de az a legtszitább, ha én készítem neki, legalább tudjuk mi van benne.

2016. máj. 29. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A mennyiségen nem kell nagyon aggódni. Ha azt látod, hogy hízott tőle, akkor kicsit csökkented az adagot, ha fogyott, akkor növeled.
2016. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!