Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El merjem vinni egynapos...

El merjem vinni egynapos hegymászós túrára?

Figyelt kérdés
Naponta kb. 1 órát sétálunk, játszunk, de most reggeltől estig mennénk. Fogja bírni vajon, vagy ne fárasszam ki, inkább ne vigyem? (német juhász, diszpláziára szűrve van)
2016. máj. 29. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pihenőkkel nem lesz baj :)
2016. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

A napi egy séta, játszás még nem mutatja meg, milyen a teherbírása. Kezd el fél napos hegyi túrákkal.

2016. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kortól és egészségügyi állapottól függ.. az én egyik kutyám egész nap menne, bár utana olyan mint a halott, fel se kel, de fáradhatatlan ha megyünk. 3 éves. A másik kutyám nagyon pörgős, sokkal energikusabb a fiataltól, de ő már sokat áll meg, néha visszafordul magától sétánál, szóval neki már nem ajánlanám, 8éves..

De a legtöbb kutya bírja főleg ha pihenòk is vannak.. :)

2016. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez az "reggeltől estig mennénk" nem sokat mond. Hány kilométer, mennyi szint? Hány éves a kutya?
2016. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2 éves, kertben tartott, kutyasuliba járt. Általában szinte mindenhova hordjuk magunkkal, ahova kutyát lehet vinni, sokat labdázunk is. Orvos szerint terhelhető, de azért aggódom, mert egész napos túrán még nem voltunk. Erdőben, patakparton már sétáltunk, de egész napra még nem vittük. Most Lillafüredre mennénk, egész napra. Elindulunk egy erdei úton, aztán kis pihenőkkel hegymászás:)
2016. máj. 29. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdezem, mert nem vagyok képben, hogy mit jelent nálatok a hegymászás meg a túrázás :) Tegnap gyalogoltam reggeltől délutánig 40 kilométert 1200 méter szinttel, erre már nem vittem magammal a 9 éves labradoromat, mert tudom, hogy olyan 25 kilométernél több már sok lenne neki, végigjönne ő, de már sántikálna kicsit és nem akarom tönkre vágni az ízületeit (a bal válla nem teljesen százas, de ez csak hosszú távon jön elő). Szerintem 20 km egy olyan táv, amit egészséges ember vagy kutya simán meg tud tenni különösebb edzettség nélkül is, efelett bármi lehet, de egy két éves kutya az kb mindent kibír szerintem, amit te :) Szóval én vinném, ha nem valami extrém távról beszélünk.
2016. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!