Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahol nincs kint a kutyát...

Ahol nincs kint a kutyát behozni tilos tábla, oda be lehet vinni akármilyen intézmény is legyen?

Figyelt kérdés
Gondolom itt ott megszólnának, de lehet hivatkozni arra, hogy nincs tiltó tábla. Nem?
2016. máj. 23. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Nemetorszagban egy vendegloben ultem le (bent, nem teraszon), a szomszed asztalnal a vendegnek a cocker spanielje ult a foldon es a gazdija adogatta neki a falatokat.
2016. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Tulajdonképpen igen, ésszerű kereteken belül. Mert egy magánfogorvosi rendelőben előfordulhat, hogy nincs kint tábla, de valahogy úgy érzem oda nem vinném be a kutyámat. Sőt, zöldségeshez sem, mert ott sok helyen a földön vannak ládákban az élelmiszerek, és hát a kutyusnak nyilván hullik a szőre, és esetleg mindent megszagol és megnyal.

Nekem egy emeleten volt gyorsnyomdám, és sokszor felhoztak kutyát, én nagyon örültem a kis négylábú vendégeknek, mert én ilyen vagyok, de nyilván számolni kell a rigolyásokkal is. Főleg olyan helyeken, ahol több ember várakozhat.

2016. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs is tiltó tábla, van viszont bizonyos helyekre rendelet, ahova eleve nem mehet be kutya.
2016. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2016. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

"A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 193. §-ának (1) bekezdése akként rendelkezik, hogy aki a felügyelete alatt álló kutyát

d) élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – beenged, illetőleg bevisz,

szabálysértést követ el."

[link]

2016. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem lehet bevinni bárhová, csak azért mert nincs tiltó tábla.


Én azt szoktam csinálni, ha a kutyámmal megyek erre-arra, átgondolom, hogy hova is kell bemennem, és azokat a helyeket előre felhívom. Nem akarok se másnak, se magunknak kellemetlenséget okozni, úgyhogy ez a legegyszerűbb.

2016. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!