Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szedjem ki a kullancsot,...

Hogy szedjem ki a kullancsot, mi történhet ha továbbra is benne marad?

Figyelt kérdés
Valószínűleg már több napja benne van, mert már elég nagy. A szüleim nem szokták átdögönyözni, így nem vették észre. A nyakánál van, de ahhoz hogy kitudjam szedni hátra kellene hajtani a fejét, vagy megtartani, de egyszerre nem tudom megcsinálni, a szőre is nagy, mert hosszú szőrű kutyusról van szó, és alapból utálja ha a nyakához közeledik valaki, a nyakörvet is csak úgy lehet ráerőltetni, és én sosem szedtem még ki kullancsot, mert 10évéből ez az első eset hogy belement, és nem is mini kutya hogy leszorítom és elintézem. Hogy szedjem ki egyedül?! Nem akarom hogy baja legyen. Már most kell valamilyen oltás miatt hívni a dokit, vagy csak akkor ha valamilyen tünete van? Nem akarom benne hagyni, de mi történik ha benne marad és magától esik ki? (olvastam sokmindent sokhelyen, de inkább olyanoktól várom a választ akik már voltak ilyen helyzetben) előre is köszönöm.
2016. máj. 30. 12:21
1 2
 11/13 piriiiii ***** válasza:

Az valóban igaz, hogyha a kullancs feje marad benn, akkor az simán kilökődik és nem történik baj (legalábbis nem hallottam még esetről, hogy történt volna), de az is ugyanennyire igaz, hogyha a kullancs teste megsérül, amíg a kutyában van, akkor a fertőzöttséget átadja a kutyára, belelövelli.

Amúgy annyira nevetségesen pofáztok itt egymásnak. :)

2016. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon ügyes vagyok, mert magamból mindig simán kiszedtem a már beült, de még egészen pici kullancsokat...

Lehet, hogy nem lesz baja, ha hagyjuk, de fene tudja, a macskákban (mert ahogy már írtam, nekem az van) nem szeretnék 13 kullancsot hagyni s nézegetni, néha egy egész csokorral érkezik meg, a másik eggyel, de ott heverészik a szőnyegen, ha ott kimászik belőle a kullancs, nem leszek lelkes. Nekem evidens, hogy kiszedem mindenkiből, amint észlelem.

Lehet, hogy minden kutya aranyosan hagyja magát, bár nem hiszem, a macskák hol igen, hol nem, iszonyatosan tudnak kapálózni, bármit is teszek, ha olyanjuk van. Olykor elkél egy másik ember segítsége.

2016. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szemöldökcsipesszel szépen ki lehet szedni, mi azzal szoktuk.

Nem értem aki azt írja hogy így meg úgy csavarja szerintem ez nem jó ötlet. Határozott mozdulattal kell kihúzni.

2016. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!