Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett ilyen...

A kutyám megevett ilyen kalász szerű gazt, azóta néha furán köhécsel. Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Néhány napja már kiszedtem a szájából, akkor kiszedtem az összeset a kertben is, de nyilván nőtt megint, vagy talált, mert elég nagy a kert. Reggel a vizében találtam két ilyen kalász szerűséget, és reggel óta olyasmi hangot ad ki néha, mint az ember, amikor krákog, mert a torkán akadt valami. Már evett, ivott azóta, de még mindig köhécsel néha. Hiába próbáltam belenézni a szájába, már annyira lent lehet, hogy nem látom?

Le fog majd menni rendesen, vagy ki tudja majd hányni? Nem tudom, hogyan segítsek neki.


2016. máj. 31. 18:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha van a közeledben komolyabb klinika, oda vidd inkább, mert lehet, hogy egy sima állatorvos nem fogja tudni kiműteni. Minél előbb!
2016. jún. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ma reggel már nem volt baja, legalábbis elmaradtak ezek a hangok, nem láttam rajta, hogy bármi is ingerelné.
2016. jún. 1. 07:49
 13/14 anonim ***** válasza:

A toklásszal az a baj, hogy a mozgásra "mászik". A kiálló "szőrei" miatt tud előre haladni.

Ezt úgy kell érteni, hogy volt egy kutyus, akinek a lábujjai közé befúródott és ahogy mozgott a kutya, felkúszott a bőre alatt a könyökéig. Onnan tudta kivenni a doki.

Ha belefúródik a nyelőcsőbe, belekbe, bárhol kiköthet. Én megnézetném dokival és nem azért mert annyira parás vagyok, hanem mert a toklász tényleg nagyon sok bajt tud okozni.

2016. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 SzMHZs ***** válasza:
Lehet, hogy nem fog tünetet okozni, mert már befúródott valahova, és csak majd jóval később, máshol, súlyosabb tünetek miatt bukkantok rá. Volt ilyen eset, fülébe ment a kutyának, nem találták meg, azt hitték, téves riasztás, és másfél hónappal később a torkában lett meg, átszakította a dobhártyát és ott kötött ki. Az kifele nem jön, csak a hegyes végével előre. Még most vidd gyorsan, mert ha beljebb megy, akkor aztán lehet vadászni...
2016. jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!