Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező védőoltás (veszetts...

A kötelező védőoltás (veszettségi) beadása megtagadható?

Figyelt kérdés
Nagytestű (60 kg) keverék házőrző kutyám 10 éves, kilenc éven át az állatorvos házhoz hívva minden további nélkül és villámgyorsan beadta neki a kötelező oltást. Ez az állatorvos, aki a környező falvak háziállatait is ellátta, nyugdíjba ment, és a területét átadta egy fiatal, szomszéd településen élő állatorvosnak. Mint minden évben, most is jeleztem az önkormányzatnál, hogy háznál oltást kérek, jött is az állatorvos, de úgy akarta beadni az injekciót, mint embereknél, a bőrt megemelve és a bőr alá. A kutya ezt nem engedte, még az én kézfejembe is belekapott, amikor szájkosarat akartam ráadni. Az állatorvos elment azzal, hogy nem akar megsérülni és másnap is szeretne dolgozni, így nem lett oltva az kutya. Lehet ebből nekem problémám?

2016. jún. 3. 09:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%

Az új doki nem biztos, hogy sokáig megmarad nálatok. Egyébként nem volt joga elmenni, hanem meg kellett volna várnia, míg kosarat teszel a kutyára és akkor beoltja. Egy állatorvosnak nem csak ölbekutyákkal kell dolgoznia. Főleg vidéken. Ha egy ló majd harapni, vagy rúgni akar, akkor azt is otthagyja?

Felhívod a dokit és közlöd velem kötelessége megoldani a kutya oltását. Te hajlandó vagy mire megjön szájkosarat adni rá. Egyébként legyen ott még valaki segíteni megtartani a kutyát.

2016. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
90%
Te nem félsz egy 60 kilós kutya mellett úgy, hogy kicsit sem tudod kontrollálni? :S
2016. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok, hogy a "megemelem a bőrét és bőr alá adom be az injekciót" produkció nem fog működni, mert a szájkosárral is ledönti lábáról az embereket, ha ellenáll. A marmagassága ember combközépig érő, aki pórázzal fogja, azt simán elrántja, mellső két lábát ember vállaira bírja rakni, ekkor a feje magasabban van az emberénél.

Amúgy békés jószág, a házi macska rendszeresen dörgölődzik hozzá, együtt szoktak aludni, de az idegen macskát széttépné. A ház előtt elhaladó idegenekre ugat, a szomszédokra nem.

Fogalmam sincs, ki és hogyan oltaná be, ha ez a doki nem akar lemondani a "bőr alá" módszeréről.

2016. jún. 3. 10:14
 14/32 anonim ***** válasza:
24%
akkor a doki orra előtt szúrd be neki te az oltást.
2016. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

12-re:


Tény, ha elszabadul, hívásomra nem jön vissza, üldözi az erre tévedt szarvast, vagy rókát. Csak az autóm beindított motorhangjára jön vissza, de erre azonnal reagál. Ha elmegyek autóval, egy darabig "sírva" ugat utánam. Amúgy bármikor megsimogatom, ezt élvezi, ugyanígy elfogadja a szomszédom simogatását is.

2016. jún. 3. 10:21
 16/32 A kérdező kommentje:
A kérdésem változatlan: ha ez az állatorvos nem bírja rossz oltási módszere miatt beadni a veszettség elleni oltást (oltási könyve szerint 9 éven át az idős állatorvos oltotta, és a bőre alá a chipet is betette), de nem bírok szájkosarat tenni én sem a kutyára, milyen problémám adódhat?
2016. jún. 3. 10:26
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Oltás hiányában, ha valakit netán megkap, harap a kutya, bünti és megfigyelés a kutyának 2 hétig.Vidéken nem csak olyan kutyáknak az oltását kell megoldania az orvosnak, hanem olyanokét is, mint a tied. Ez a munkája.Minden szitura van megoldás. Vagy az a bot, vagy kábítás, stb, de az orvosnak kötelessége megoldani.Hívd fel az orvost és beszélj vele. Hajlandó-e kijönni és beszéljétek meg, hogyan oldja meg az oltást. Ha nem teszi, a feljebbvalójához fogsz fordulni.
2016. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%
De mi az hogy nem bírsz rá szájkosarat tenni? Elmondjam milyennek kéne lenni a kutyának? Sharpei-nj kutyám van az se könnyű eset, kan, de mikor műtötték a szemét és iszonyat fájdalmai voltak én meg belenyúltam mert ki kellett tisztítani egy percre nem gondoltam hogy jaj most leharapja a kezem. Fültisztítást is gyűlöli de viseli, mert kell. Ez nem csak rád nézve veszélyes hanem rá is. Ha mondjuk egyszer hirtelen valami olyan baja lesz hogy be kell vinni állatkórházba esetleg megműteni akkor mi a lótúrót csinálsz? Rá kellene menni a nevelésre mert ez veszélyes. Ha nem kap veszettségit akkor nem látják el, ha kiderül akkor karantén és pénzbírság. Senkit nem fog érdekelni a sztori az új dokiról.
2016. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%

A doki oltási módszerével nincs semmi baj, oltást bőr alá kell adni.

A probléma az, hogy ilyen szinten neveletlen, szocializálatlan (amit a saját gazdája sem tud pórázon vinni, megfogni, szájkosarat ráadni) kutyát nem is szabadna tartani, mert életveszélyes lehet.

2016. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
83%
Arról nem a doki tehet,hogy csesztél kiskorában szocializálni,megnevelni a kutyát.Nem attól jámbor egy kutya,hogy a macskátokat megtűri.
2016. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!