Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti mit gondoltok az oltásokról...

Ti mit gondoltok az oltásokról, gyerekoltásokról?

Figyelt kérdés
Hasznos vagy haszontalan, segítő vagy ártó, kártékony, jó, hogy vannak kötelező oltások, vagy sem?

2016. ápr. 11. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan egy oltást ellenzek, a BCG-t. USA-ban nem oltanak TBC ellen csak nagyon indokolt esetben; a hatása sem ugyanaz mint a többi oltásnak (kb 70%-os védettséget ad és azt is csak 10 évre) és még sorolhatnám hogy miért nem oltatnék ez ellen.


De úgy érzem hogy az ezzel az egy oltással kapcsolatos értelmes érvek elvesznek abban a vitában amik az oltások körül úgy általában folynak (minden oltás sz.r vs aki nem oltat azt börtönbe kéne zárni).

2016. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HaEv ***** válasza:
68%

A kötelező védőoltásokat nem véletlenül találták ki. Csecsemőkorban nagyobb a halálozási arány, mint felnőtteknél, részben mert eleve védtelenebbek, illetve nem tudják elmondani, hol fáj.

Tbc, torokgyík, tetanusz, gyermekbénulás és egyéb hasonlók ellen vannak ezek az oltások. Ha tudod, ezek milyen gyors lefolyású, halálos betegségek, akkor nincs mit magyarázni. Nem vagyok gyógyszerpárti, de picurok esetében nem kockáztatnék. A védőoltással szinte megszüntették a felsorolt betegségeket. Nem mondom, hogy teljesen eltűnt, de szinte nincs ilyen eset. Van épp elég kórokozó, ami ellen nincs oltás.

2016. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem tök jó, hogy nem kell 10 gyereket szülnöm zsinórban ahhoz, hogy hármat fel tudjak nevelni, és közben nem kell végignéznem 7 gyerekem haláltusáját.
2016. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
80%
Én az ésszerű kompromisszumot választottam: amit kötelezőnek írnak elő, azt megkapták a gyerekek, de minden egyéb más "ajánlott" oltást már nem engedtem.
2016. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4es, ezt úgy írod, mintha szükséges rossznak tartanád. Így van? Vagy mi a véleményed róla?
2016. ápr. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!