Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszonylag kis kertbe milyen...

Viszonylag kis kertbe milyen kistermetű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

körülbelül 150 cm2 a kertünk de c alakban van hátul 10 m széles a telek 6 m a terasztól elől ugyanígy 10 m széles de kb 10 m hosszú a többi a telek szélén van.

Rövid szőrű terriereken gondolkoztam de láttam h nagy a mozgásigényük



2016. jún. 5. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
beagle, pumi, keverék?, igazából ha rendesen le van fáraszta akkor mind1 milyen kutyát választasz, elég neki a hely. Ugyanis a kutya nem hülye önmagát nem fárasztja le a kertben futkározással. Ha nem viszed sétálni/mozogni előbb utóbb ásni kezd és annak a kert és Ti látjátok a kárűt!
2016. jún. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, mekkora a kert, meg mekkora a kutya mozgásigénye, a napi sétát úgysem úszod meg. Neked lesz rosszabb, mert kicsi kertben sűrűbben kell szedni a kutyagumit, de ennyi :)

Viszont rövid szőrűt csak kertbe ne, beagle-t meg pláne ne, mert ő elég önálló anélkül is, hogy külön élne tőled. Mondjuk a terrierekkel hasonló a helyzet.

De mindegyik el fogja foglalni magát, ha nincs lefárasztva, arra számíts, meg sokkal nehezebb lesz kapcsolatot építeni vele, ha a nap 24 órájából 22-ben van közöttetek egy fal. Nem mintha lakáskutyánál nem lehetne ugyanezeket elcseszni, csak a saját dolgodat nehezíted a kerti tartással :)

2016. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De meg lehet tanítani arra h egy helyre piszkítson nem? Okos kutyák a terrierek. Egyébként napi egy óra járékot vagy sétát meg tudom oldani.
2016. jún. 6. 06:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha terriert akarsz 1 óra nem elég szerintem.
2016. jún. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De az a baj h a kisebb kutyák közül csak a rövidszőrű terrierek tetszenek csak láttam h valamelyiknek nagyobb mozgásigénye valamelyiknek meg kisebb.
2016. jún. 6. 07:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Rövid szőrű, pláne kis termetű kutyát udvaron nem szabad tartani hidegebb időben, csak lakásban.

A kert mérete nem lényeges.

Napi 1 óra egy pörgős terriernek kevés lesz, rombolni, ásni, rágni, feleslegesen ugatni fog.

Gondold újra, és válassz más jellegű fajtát, vagy egy nyugodt jellemű keveréket egy menhelyről. De kinti tartásra csak vastag bundájút!

2016. jún. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem baj hogyha keverek. Milyen nyugodtabb keverkeket ismertek?
2016. jún. 6. 07:19
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Tudod te mit jelent a keverék?? :'D elmész egy menhelyre és megkérdezed van-e kistestű vastag bundájú nyugodt kutya. Ennyi az annyi. A keverék kutyafajták keveréke (milyen meglepő) nem lehet ajánlani mivel mind más.
2016. jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Napi egy óra? És a maradék 23-ban a kutya meg éldegéljen tök egyedül, unja halálra magát?

Inkább ne akarj még kutyát, amíg nem tudsz róla megfelelően gondoskodni. Menj el a helyi menhelyre sétáltatni, mindenki jobban jár :)

2016. jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7%

Azoknak szólnék akik szerint semmilyen rövidszőrű kutya nem tartható az udvaron. Ez nem igaz!! attól, hogy rövid a szőre van aljszőrzete pl. a labradornak, erdélyi kopónak, beaglenek (ez utóbbi fajtát nagy 20-30 fős falkákban tartották, ne higgye senki, hogy mind a 20 kutya a gazdi lába előtt feküdt...) szóval tapasztalat: nekünk beaglenk van kint (mert a szüleink nem szeretnék ha bejönne, ellenben és örülnék neki ha bent lenne, de inkább azért, hogy körülöttem legyen) és 12 éve teljesen jól megvan, mondjuk hozzátartozik, hogy van egy nagyon jól hőszigetelt háza, amit télen úgy felfűtöttek, hogy jóformán olyan meleg volt a házukban mint a lakásban. (eddig 2 lakott egy házban, de sajnos februárban elment az egyikőjük:( úgy)


Ne értsetek félre én személy szerint nem vallom azt, hogy a kutyának az udvaron van a helye, mert ha elköltözök tuti benti kutyám lesz, de el kell fogadni azoknak az embereknek is az álláspontják akik így gondolkoznak, nem pedig lehurrogni, hogy szívtelen, meg szegény kutya stb.. Nálunk is annak ellenére, hogy kint van tök jó a kapcsolatunk és elég sokat vagyok vele. Nem kell általánosítani, hogy minden kertben tartott kutyának szar az élete...

2016. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!