Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyus problémák, ez...

Első kutyus problémák, ez normális?

Figyelt kérdés

9 hetes kutyusról lenne szó. 3-dik napja van nálunk. Már legelső nap mikor elhoztuk is állandóan nyüszített, sírdogált, ugatott. Ezt betudtam annak hogy az új hely, a családja hiánya. Az éjszakát is végig vonyította (ki volt zárva a konyhába) , aztán csináltunk egy fekhelyet neki a szobában így valamelyest megnyugodott. Ágyra természetesen nem jöhet fel hiába is vonyít. Alvás után amint felébred azonnal nyöszörög, ha nem rá figyelek, tulajdonképpen mindenért és egésznap. Abban a szerencsés helyzetben vagyunk hogy vele tudok lenni egésznap, tehát foglalkozom vele de nem szeretném elkényeztetni. 2 oltása van meg ,a helyi állatorvos szerint már levihetem csak ne engedjem oda más kutyákhoz, emberekhez. Én úgy tudtam csak az oltási program végén szabad levinni. A másik problémám hogy nem eszi meg a tápot, pedig nem olcsó táppal van etetve. Ránéz és max 1-2 szemet elvisz magával, elcsámcsog rajta, aztán ránéz a tányérra és vonyít. Ekkor ha nem eszik elszoktam venni a tálat. A jutalom falatokat is elkezdi rágcsálni aztán kiköpi. Próbáltam beáztatva adni a tápot akkor is ugyanez a helyzet. Bezzeg a konzervet azt megenné. Ez miért lehet? Nem akarom hogy éhezzen. Valamint az normális ha mindenért sírdogál?

Kérem hogy ne hurrogjanak le, sosem volt még kutyám nincs tapasztalatom de szeretném jól csinálni. Nem tudom hogy milyennek kell lennie egy kölyökkutyának. Rengeteget olvasgattam már a témáról de azért még vannak kételyeim. Minden tanácsot szívesen fogadok.


2016. jún. 7. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Szia

Biztos, hogy 9 hetes? Bele van írva a törzskönyvébe? Melyik kennelből van? Ki a tenyésztő?

Ilyenkor ő tud a legjobban segíteni, általában visszaveszik 1-2 hétre, ha nagyon gáz a helyzet.

2016. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Keverék a kutyus. De tegnap voltunk az állatorvosnál és nem mondott semmi hogy gond lenne. Azt azért csak észre kellett volna vennie ha fiatalabb nem? Meg az első oltását 2 hete kapta meg.
2016. jún. 7. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaz, nekem nagyon régen volt ilyen pici kölyökkutyám, úgyhogy nem nagyon emlékszem nálunk mi volt, de: ha a konzervet megenné, akkor miért nem kap konzervet? Az szerintem nagyon jó hozzáállás, hogy nem akarja valaki elkényeztetni a kutyát, de egészen piciknél talán még lehet kompromisszumot kötni. Itt még az a lényeg, hogy a kötődés kialakuljon, később lehet a szabályokat rögzíteni.

Az meg hogy mindenért sírdogál nem is tudom, talán az előző hely, meg az idegrendszere függvénye. Ha érzékenyebb fajtáról vagy érzékenyebb egyedről van szó. Meg lehet próbálni elvonni a figyelmét játékkal.

2016. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!