Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya arca feldagadt, gennyes...

Kutya arca feldagadt, gennyes . Mitől?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

A segítsegeteket szeretnem kerni.

NEM az en kutyam mielott meg engem tamadnatok.

Az mamám kutyajarol van szo.

A mamám meg az elettarsa elutazott igy mi jarunk at a kutyahoz.

Tegnap vettuk eszre,hogy a kutya arca fel van dagadva.Eddig azt hittuk,hogy darazscsipes mivel nagyon sok a darazs a kertben.Mara kisebb lett a dudor,viszont olyan mintha "kipukkadt" volna (vagy elvakarta?) gennyes valami folyik ki belole.En tudom hogy el kene vinni orvoshoz,csak az a helyzet hogy a kutya egy tipikus "kerti kutya"..eddig nem morgott meg semmi,viszont egy 2 hete csunyan megtamadta a mamám elettarsat semmi elojel nelkul.(valoszinu azert mert a kutyat elvittek oltasra illetve diszplazia gyanus is es ezt is megnezettek es a bacsi fogta le es lehet h arra emlekezett..-de ez is csak tipp) és emiatt mi most nem merjuk elvinni,mert az allatorvosnal is nekunk kene lefogni es nem is a mienk.

A masik lehetoseg amire gondoltam h lebetadinoznám de felo h megharap..:/

En tudom es kerlek ne tamadjatok,hogy a kutyaval foglalkozni kellett volna..Nekem is van kutyam,en is elitelem ezt de ok a tipikus "falusi allattartast" valljak.

Na a kerdedem: mitol lehet ez?Valami mar modszer hogy mit csinaljunk vele?(adtunk neki calcimuscot).. Ha nem csinalunk vele semmit lehet nagy baja?


2016. jún. 8. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyetek neki szájkosarat. Habár dagadt pofára nem hatásos és takarná a lényeget de talán az a fajta amelyik főként a száját zárja össze jó megoldás lehet.
2016. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Orvost ki lehet hivni hazhoz.
2016. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hat az a helyzez h mi a szajkosarat se merjuk raadni (multkor azert is morgott mert az en kutyam porazat raktam ra nem az ovet) (falkavezerseg problema tudom)

2es..h ha kihivjuk az allatorvost akkor o "lefogja"?

Koszonom a gyors valaszokat!

2016. jún. 8. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hívjátok ki a dokit, elkábítja megvizsgálja és lekezeli a sebet aztán a kutya magához tér és megy minden, ahogy addig.
2016. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tályog, amit látsz, és kifakadt. Szegénynek ez nagyon fájt.

Ki kellene alaposan tisztítani, és antibiotikumot is adna valószínűleg a doki.

Rutinos állatorvos kell, aki be tudja kötni a pofáját és/vagy nyugtatót ad neki vagy bebódítja.

2016. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem a te kutyád még most te viseled gondját, vagyis a te felelősséged! És igen, orvos kell neki! Old meg, nyugtatózzátok be, csináljatok bármit, de nem hagyhatjátok így, mert ez állatkínzásnak minősül! Az, hogy falusi kutya, nem mentség semmire. Még mindig élőlény, társállat, nem kerti tartozék, amit ki lehet dobni vagy agyon lehet verni, ha már nincs rá szükség.
2016. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az en felelossegem de egyreszt en nem merem lefogni,meg gyerek vagyok meg szetszedi a kezemet nem fogat el "vezernek"..en folyamat mondom apumnak (mert o eteti jelenleg a kutyat) h ki kene hivni az orvost.ugy volt h ma ki is hivjuk,viszont apa ma ugx latta hogy mar nem olyan ronda igy azt mondta h meg varjujk vele..mert h ez a kutya meg egyszer se volt kezelve betegseg miatt es h most se lesz baja.

De remelem hnapra kihivjak mar..

Koszonom a valaszokat

2016. jún. 9. 13:27
 8/8 anonim ***** válasza:

" mert h ez a kutya meg egyszer se volt kezelve betegseg miatt es h most se lesz baja. " > nem lesz baja, hanem MÁR VAN baja!


Értem, hogy gyerek vagy, és sajnálom, hogy apukád így áll hozzá. Próbáld azért rávenni, hogy legyen ellátva, megvizsgálva szegény kutya.

Reménykedem, hogy te és a többi gyerek, aki hasonló dologban kér segítséget (szülők nem viszik orvoshoz a beteg állatot), megtanulod a rossz példát látva, hogy hogyan nem szabad állatot tartani, és te majd máshogy csinálod, ha felnősz.

2016. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!