Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon feldagadt a kutyám...

Nagyon feldagadt a kutyám hátsó lábán a 2 ujj közötti rész. Először azt hittem, hogy hiányzik egy ujja (akkora hézag van a 2 ujj között), aztán láttam meg, hogy "csak" fel van dagadva. Nagyon gennyes neki. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Kenjek rá Framykoin-t és kössem be estére? El nem tudom képzelni, hogy mitől lehet olyan. Azt tudom, hogy éjjel a szőnyegét kaparászta (hallottam), de akkor miért a hátsó lába a rossz? A hátsó lábán a körmök rövidebbek is.

Nagytestű kutya.


2011. okt. 1. 10:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Semmi nem állt bele a lábába, azt megnéztem. Harapásnyomot sem találtam. Valszeg a szőnyeg kezdte ki. Egész nap nyalogatja...
2011. okt. 1. 10:03
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el dokihoz, ő majd megmondja, hogy mi van.
2011. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mivel kb 500 féle betegség tünete lehet a lábnyalogatás, a gennyes sebet meg fel kell szúrni steril eszközökkel és megnézni, hogy van-e benne idegen tárgy, ezért vidd orvosoz
2011. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
dokira sajnos nincs pénzem (másra se nagyon...). a szőnyeget kaparta (látszik rajta), attól olyan a lába. a kérdésem az, hogy mivel gyengítsem a fájdalmat (ha fáj neki egyáltalán) és tüntessem el a gennyt?
2011. okt. 1. 10:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de ezt házilag nem fogod tudni megoldani.

A gennyes gyulladás valaminek a következménye, és ehhez orvos kell.

2011. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy gennyes seb el fog fertőződni, ha nincs lekezelve. Ezt házilag nem tudod kezelni.
2011. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fujrá fertőtlenítőt, kösd be neki azt vidd el dokihoz!!!

Bele is pusztulhat az a szerencsétlen kutya...:(

2011. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy szőnyegkaparástól nem lehet ilyen a lába...

Ezt nem tudod házilag megoldani, még most vidd el orvoshoz, mielőtt vérmérgezése lesz, vagy amputálni kell a lábfejét. Bármi lehet abban a sebben.

2011. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Otthon egyedül betadinnal tudod fertőtleníteni, de ha már gennyes, akkor ott bakteriális fertőzés van, amit antibiotikummal kell kezelni! Antibiotikumot meg csak az állatorvos tud neki felírni, szóval nem úszod meg. A másik lehetőség, hogy elmész a templomba imádkozni, hátha magától meggyógyul.
2011. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 szöcske005 ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak is ilyen a lába.

Neki szőrtüsző atka okozza.

Már egy fél éve szenvedünk vele.

Mi neostomosan használunk rá (400 ft)

De én elvittem az állatorvoshoz, hiába nincs pénzem.

(Előtte is volt, hogy úgy oltotta be a kutyát, hogy később fizettem ki)

2011. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!