Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műkönnyel megelőzhető, hogy...

Műkönnyel megelőzhető, hogy gennyes legyen a kutya szeme? A kutyám egyik szemében nincs könnytermelés, életfogytig kell csöpögtetni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 15. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
állatorvos tud tanácsot adni.
2016. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem termel könnyet, akkor élethosszig kell neki csöpögtetni, a mi kutyánknak is ez a problémája. Viszont ha csak eldugult, begyulladt a könnycsatornája, azt ki lehet kezelni.
2016. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem hogy műkönnyel nagyon szépen szinten lehet tartani a szemét, minél többször csöpögtettek neki, annál kevesebb az esélye h begennyesedik és valami fertőzést szed össze. Emellett azért minden nap lemossuk neki a szemét mert pl. éjszaka begyűlik neki egy kis csipa vagy nem tudom minek hívjam:) Nedves, nem szöszölős sminklemosó vattakoronggal a szemzugánál kezdve kifele letörölgetitek, aztán a műkönny, és mintha új lenne:)
2016. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsó két választ, hasznos volt nagyon! Persze voltunk szemésznél, kaptunk rá Ciloxant, meg műkönnyet is. Amikor abbahagytuk a Ciloxant, akkor megint összeragadt a szeme.
2016. márc. 16. 21:27
 5/11 anonim ***** válasza:

az én kutyámnak is szárazszem betegsége volt,rosszul műtötték a harderes szemét...

minden reggel van neki ilyen csipa jellegű valami a szemébe azt kiazoktam törölni neki de az nem genny!

de ha gennyesedik akkor antibiotikumos szemcsepp kell neki,mert akkor valami fertőzése van!

2016. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen gennyes váladék van a szemében. Már egy egész üveg szemcseppet elhasználtam, de 2 hétig volt csak tünetmentes. Most újból csepegtetem, mert megint gennyes. Napi 5 alkalommal csepegtettem a Ciloxant, és 3 alkalommal a műkönnyet. Azt hittem végleg rendbe jött. A doki sem tudott biztosat mondani, hogy rendbe jön, vagy nem.
2016. márc. 16. 22:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Ciloxant a mi kutyánk is kapott, de ha jól emlékszem az gyógyszeres szemcsepp, azt az aktuális szemgyulladására kaphatta, de ha vége a kúrának, vissza kell állni a "hétköznapi", hatóanyagmentes, csak simán a szem nedvesítésére való műkönnyre, legalábbis nálunk így kellett:) Sőt, szerintem a ciloxan kúra közben se kellett elhagyni a műkönnyet, csak akkor 1 órás különbséggel volt szabad csepegtetni, de ezt most nem mondom biztosra.
2016. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy az elején nálunk is volt pár ilyen, hogy reggel felkeltem, és nézem hogy teljesen összeragadt a kutya szeme, ne tudd meg mennyire pánikoltam:D De ha este, lefekvés előtt is kap műkönnyet, annyi csipája nem tud termelődni egy este alatt, hogy összeragadjon. Reggel meg a séta előtt jön a vattás szemtisztítás, műkönny:)
2016. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azért javasoltam az állatorvost, mert egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy valakinek baj van a kutyájával és ahelyett, hogy felhívná az állatorvost, visszamenne, rákérdezne, akármi, az interneten keresgél. annyiféleképpen tájékozhatnának félre és cseszhetnék el a kutyád életét, megéri???
2016. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak: ne itt oszd az észt, honnan tudod, hogy nincs időpontunk előjegyezve a szemész orvoshoz? Én csak érdeklődni szerettem volna és tanácsot kérni ebben a kétségbe ejtő helyzetben. Úgy tudom ez a lehetőség, hogy kérdezzen az ember mindenkinek megadatott. Biztos egy dühöngő, megkeseredett, idegbeteg ember vagy. A többi választ hálásan köszönöm.
2016. márc. 17. 00:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!