Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon furák ezek a nevek?

Nagyon furák ezek a nevek?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy lesz még egy kutyánk (lány) és a névvel bajba vagyok/vagyunk...Én adom a nevet és ötletem az ugyan van, de nem vagyok biztos, hogy jók-e egy kutyának...a legtöbb japánnal kapcsolatos

- Yuuki (egy név japánban ha jól tudom, nagyon megtetszett, kiejtése: juki)

- Hana (japánul a virág)

- Neko (japánul a macska :DD )

- Erza (japán név ha jól tudom és hát csak megtetszett)

- Hope (remény, mint tudjuk)


Van már egy kutyánk akit Mogyorónak hívnak, de Mogyinak szoktuk becézni



2016. jún. 10. 01:04
1 2 3
 11/22 H.Patrik20 ***** válasza:
70%
Mert nemetjuhasz ,nemet nevet kell adni neki? Ne legyetek idiotak 😂😂😂
2016. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
54%
kitalálom. egy animés 13 éves vagy
2016. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszenek. Aranyosak, és jó ez a japán stílus. Mondjuk a Juki az nagyon-nagyon édes. Hajrá! :)
2016. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Teljesen jó nevek és elég egyediek. Szerintem magyar fajtához hagyománytiszteletből kimondottan magyar név illik, idegen származású kutyánál viszont mindegy melyik nyelvből választasz, a Pedrótól a Jukiig tág a skála.
2016. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

Én is animézek meg japán kultúra is érdekel, de képtelen lennék Magyarországon egy német juhászt Yukinak (Lyuk-i) elnevezni. Nekem a lyuk szó ugrik be, hiába tudom, hogy nem az. De ha ezt kiabálom a kutyafuttatóban, akkor valószínű a Japánt Kínával is keverő emberek többségének se a japán szó fog beugrani.


A Neko macskát jelent, úgyhogy emiatt nem adnám egy kutyának. Te se örülnél ha majomnak vagy ökörnek hívnának, mikor ember vagy. xD


Hana tetszik.


Erza az a mordvinok egyik etnokulturális alcsoportja.


Hope szép jelentésű szó, de a magyarban ez is olyan hopp hatású. :/


Írok pár ötletet jelentéssel:

Árven (múzsa)

Bella (szép)

Berill

Dézi (margaréta)

Fédra (fényes)

Freja (szerelem)

Frida (béke, védelem)

Gerda(védőkerítés)

Hanga (virág fajta)

Hedda (harc)

Héla (sugárzó, boldog)

Helka (balatoni regében szereplő tündér neve)

Héra (Zeusz felesege, hölgy, hatalmasság)

Hina (japán napfény, természet, zöld jelentést hordoz)

Írisz (szivárvány és virágnév)

Kloé (zöldellő zsenge fű)

Kora (lány)

Luna (hold)

Mira (csodálatos)

Milda (szelíd)

Nelda (napsugár)

Néva (nappal borított hely)

Száva(írói névalkotás)

Véda (bölcsesség)

2016. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
25%
Magyar kutyának magyar nevet !
2016. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Hát, az egészen valószínű, hogy nem fog 20 kutya odarohanni hozzád, ha ezeket kiabálod, de:

- #12 naiv, én egy 30 éves, pattanásos, görnyedt hátú, szűz otakura asszociáltam :$

- akár még jól is elsülhet a dolog, ha telitalálat a név a kutyának. Mondjuk egy határozott kiállású, vagány németjucinak én nem tudom elképzelni a Virág nevet (de lehet, csak nekem szűkös a fantáziám)


Az Erza tetszik ezek közül a legjobban. Ami az angol Elsa japánosított (Eruza) majd skandinávosított verziója.

2016. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ha már a korom 15 éves vagyok és nem animés, csak japánul tanulok az iskolában....Nekem az Erza és a Yuuki a kedvenc...Amúgy meg igen, németjuhász lesz :)
2016. jún. 10. 22:21
 19/22 anonim ***** válasza:

Bocs, de melyik magyar középiskolában tanítanak japán nyelvet?

Ez valami fizetős suli?

2016. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Szerintem nagyon jók ezek a nevek. Az Erza nekem kicsit furcsa mert ha nem olvasnám hanem hallanám akkor biztos Elzának hallanám. A Yuuki nagyon tetszik. Az én kutyám Nakir (az igazság angyalának a neve), ha lenne másik kutyám akkor Mihr lenne (a barátság angyalának a neve. Szerintem magyar kutyának is lehet adni külföldi nevet, külföldi fajtának is lehet magyar nevet.
2016. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!