Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire tanítható egy skót...

Mennyire tanítható egy skót juhász?

Figyelt kérdés
Skóton és aussien gondolkozom, már elolvastam mindent róluk és így sem tudok dönteni. A collie lehet, hogy túl kevés lenne, mert agyban nincs ott annyira, mint egy aussie, és azért szeretem ha pörög egy kutya, de egy aussie meg lehet, hogy sok lenne ha épp dolgom van és otthon rombolna.
2016. jún. 11. 05:28
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Mire akarod tanítani ? A collie olyan mint egy ember épp csak meg nem szólal, még hogy nem pörög ? csak győzd energiával .
2016. jún. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Az enyémnek keze lett volna késsel, villával evett volna tányérból, a dolgát a wc-n végezte volna el és még le is húzta volna maga után .
2016. jún. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Trükkökre és alap engedelmességire szeretném tanítani és azt hallottam róla, hogy kicsit lassú felfogású és nem vág úgy az esze, mint egy aussinak és nem is pörög úgy. Ezért érdekelne a dolog :) nagyon köszönöm a segítséget.
2016. jún. 11. 06:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább annak a gazdának nem vágott az esze, aki ezt mondta róla. Vagy átlag alatti képességű volt a kutyája.
2016. jún. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Az aki az egyes választ lepontozta annak száradjon le a keze, ritka buta egy figura lehet . Én aki tapasztalatból beszélek, háááát ... De, döntse el akkor mindenki maga, aztán vigyen haza olyan kutyát amilyet akar xD .


Ha nem elég pörgős az, hogy egy skót 40-50 kilométereket túrázik, órákon keresztül hajtja a labdát , a botot, plusz 8 órán keresztül talpon van és kóborol, meg marhul az utcán ... De ! Valószínű én egy ritka f*asza genetikájú colliet fogtam ki .

2016. jún. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget 😊
2016. jún. 12. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Egy pár videót nézz meg a két kutyáról. Való igaz, a collie egy nyugis, lassabb kutya. Agyban jók, bár idegrendszerben és jó rough colliet még sosem láttam. De igaz, hogy nem pörögnek, az ösztöneik sem túl erősek. Viszont családi kutyának, trükközésre, kis engedelmesre nagyon is jók, még terápiás kutyának is. De versenyre nem fogsz tudni vele járni soha, komolyabb munkát nem fogsz tudni vele elérni, mert régóta csak küllemre tenyésztik.

Egy aussie jelentősen gyorsabb, temperamentumosabb, pörgősebb, átlagban ösztönerősebb is. Komolyabb, magasabb szintű munkára jelentősen jobbak. És idegrendszerben, de egészségben is előrébb vannak. De ők már kevésbé valók egy nyugis gazdának. Igaz, hogy velük azért többet kell dolgozni és foglalkozni. Viszont egy jól nevelt kutyának sem fog gondot okozni, ha otthon marad hosszabb időre. Illetve ha nem neveled megfelelően, a collie is rombolni fog otthon.

2016. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Két collie-m van jelenleg, a legelső pedig 10 éve halt meg, semmilyen más fajtát nem tartanék. Mind a három kutyámról bátran állíthatom, hogy tökéletes idegrendszerű, nagyon intelligens és pont elég pörgős, temperamentumos ;) A jelenlegi kutyáim konkrétan hiperaktívak, nem szoktak sokat heverészni napközben, folyamatosan nyüzsögnek, rengeteget vannak mozgatva, foglalkoztatva, mégsem láttam őket még igazán fáradtnak... 40-50 km-eket ők is lazán eltúrázgatnak velem, aztán még van kedvük labdázni, szép izmosak is :)Remek megfigyelők, nagyon gyorsan tanulnak, minden közös tevékenységben lelkesen részt vesznek, és bárhova nyugodtan vihetem őket magammal, szuper jellemű kutyák. Tudnék bőven példákat mondani sportoló, dolgozó collie-kra egyébként. Sok tulajdonság lehet egyedfüggő is, pl egyik kutyám a rengeteg futtatás, foglalkozás ellenére is szokott rongálni. De általában elmondható, hogy a colliek szuperül alkalmazkodnak a gazdájukhoz, annak életviteléhez, talán ezért van sok embernek lusta, lomha, közönyös kutyája...
2016. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a részletes válaszokat. Annyi érdekelne még, hogy akinek több kutyája van ott nincs -e köztük féltékenykedés, mindeggyikkel külön van -e foglalkozva és van -e kedvenc vagy egyformán vannak -e szeretve. Köszönöm még egyszer.
2016. jún. 17. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!