Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a kiskutyám. Hogyan...

Harap a kiskutyám. Hogyan lehetne róla leszoktatni?

Figyelt kérdés

Neki támad a lábunknak , tudom hogy csak játszik, de kellemetlen. A kezunket is harapja.

Ha rászólok, hogy nem , ugyanúgy csinálja, ha adok neki egy kicsi fülest akkor még morog is hozzá. Raktam ásványvizes üvegbe aprót és csorgetem ha harap , nem használ, egyszer megijedt tőle azóta rá de hederít. Egyebkent talált kiskutya, kb 6-7 hetes lehet , van benne egy kis foxi



2016. jún. 11. 08:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
75%
Sajnos következetesnek kell lenned! Pofont kell neki adni !Persze nem akkorát hogy elrepüljön de ha váratlanul éri és nem számít rá rosszul fogja érinteni kicsit vinnyog is de pár alkalom és leszokik róla! Nem szabad hagyni mert útánna nem szokik le ha már felnő!
2016. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Megfogod a grabancát, fogva tartod, arrébb tolod, közben mérges hangon (nem üvöltve, a hangsúly a lényeg) rászólsz, hogy nem!

Másik módszer: összeszorítod a pofáját, a szája szélét behajtod a foga alá. Mondod, hogy nem.

Ismétled több ezerszer. Egy idő után a "nem!" is elég lesz, kitartás. :)

Emellett játszol vele olyan dologgal, amit szabad harapnia: rongy, zsinóros labda. Ezt fogod, és hagyod, hogy a másik végét ő fogja, húzza, vadásszon rá. Ha meguntad, elteszed, nem hagyod nála. Napi többször játszol vele így.

Palackot hagyd, az nem ilyen kicsi kölyök neveléséhez való.

2016. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem újságpapírral neveld meg. Kézzel ne üsd az nem jó.


Újságpapírt sodorj össze és azzal neveld meg.

2016. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
pfuj, nem szabad, és kisebb legyintés az orrára!
2016. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy vagy összefogtam a száját és úgy tiltottam, vagy elkaptam a felső allkapcsát és úgy tartottam és tiltottam. Elég hamar rájött, hogy ez nem is olyan jó buli. Bár az enyém sose rágcsált erősen csak játszott.
2016. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Minden héten legalább egyszer van ilyen kérdés. Érdemes lenne őket megkeresned, ott is sok hasznos válasz van.
2016. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Először is majd kinövi, az én Westie kutyusom is mindent harapdált kölyökként, főleg a lábunkat :D

Másodszor is szerintem nem jó ötlet a testi fenyítés.

Szerintem próbáld ki azt, hogy spriccolós üvegbe (tudod, mint amilyenben van a parfüm is Pl. ) tiszta vizet öntesz és azzal kezded spriccelni a fejét, ha valami rosszat csinál. Nekem ez bevált, és nem csak annál, amikor harapdált, hanem mindig, Pl. A szobatisztaságra nevelésben is ez segített.


A lényeg, hogy egy kutyushoz nagyon sok türelem kell!


A másik amit kipróbálhatsz, az az, hogy a tudtára hozod, hogy fáj neked, tehát egész egyszerűen vékony hangon próbálj meg jajgatni. Biztos, hogy furán fog rád nézni. :)

2016. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a nagy részét már próbáltam, nem használt. De ez a spriccelos hátha hatásos lesz.
2016. jún. 11. 13:56
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, próbálgatod a különböző dolgokat. Egyet, de azt mindig. Nem fog a kiskutyád 1-2 jelzés után az elvárás szerint viselkedni.Mint mindenhez a nevelésben, idő kell, hogy rögződjön benne, amit tanítasz neki.
2016. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam a spricceloset, nemhogy megijedt volna még tetszett is neki.
2016. jún. 12. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!