Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy eltört a kis...

Ensign Mercy kérdése:

Lehet, hogy eltört a kis csivavám lába?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt a 11 hetes csivavám addig hancúrozott, míg lepottyant a kanapénkról. Nagyon szerencsétlenül esett, és beütötte a lábát. Attól félek, hogy eltört, mert nem nagyon mozog, meg sír, amikor hozzáérek. A lába maga kicsit meg van duzzadva a másikhoz képest, de ezenfelül semmit nem látok rajta. Szerintetek eltört?

2016. jún. 15. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Linkelj be egy fotot a rontgenfelvetelrol es megmondom.
2016. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 HUN_Sector ***** válasza:
93%

Most őszintén... mi a rákért nem viszed el orvoshoz, ha NEM NAGYON MOZOG a lába? Ha duzzadt, ha fáj neki?

Mire vársz? Ha nem kezelik és rosszul forr majd össze, szenvedés lesz számára.


(Kiemelném, hogy BTK passzusba is átlóg, ha nem foglalkozol ezzel)


NYOMÁS AZ ORVOSHOZ! (nem tudom nagyobb betűkkel kiemelni).

2016. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a mocskolódást, meg az utálkozást, nincs röntgen felvétel, mivel nem volt orvosnál. Csak annyit kérdeztem szerintetek törés-e. Nem vagyok állatkínzó, de nem fogok több tízezret költeni állatorvosra, csakhogy ránézzen, és közölje, hogy pihentessem. Eleget jártam állatorvoshoz életemben, ha nem is kutyával.
2016. jún. 15. 11:14
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit kell csinálni ha felmerül a törès gyanúja ès nem viszed orvoshoz? 1. Lefotózod a kiskutyát 2. Felkeresed a fajtamentést és elmondod nekik a szitut. 3.elmennek a kutyáért és keresnek neki normális gazdát. 4. Vegyél plüsskutyát, azzal nem kell orvoshoz járni!
2016. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, hogy eltört vagy elrepedt. De lehet csak húzódás vagy szalagszakadás.

Mindegyiknek ugyan az a tünete, így ezt csak a röntgen mutatja ki.


Nem mocskolódnak, csak értetlenkednek azon, hogy hogy lehet ilyen kérdést feltenni, mikor ez tipikusan az az eset, amire látatlanban senki nem tud mit mondani.

2016. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
De te azt vágod, hogy a dolog TEGNAP ELŐTT történt? Egy törékeny kicsi csivavával... És nem javul. Szenved a kutyád! Ennyi eszed legyen már, ne lázongj, ha le vagy cseszve. Amúgy, nem tudom, hol élsz te, de egy vizsgálatért nem fogsz több tízezret fizetni. Ha itt kínlódsz a pénzen, oltásai vannak legalább? Az se ingyen van...
2016. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tegnap történt, hogy helyesbítsek, és egy 30 cm magas kanapéról beszélünk. Elviszem mindenképpen, orvoshoz, csak kíváncsi voltam mire számítsam, mielőtt a maffiához elviszem telegyógyszereztetni meg megkínozni szerencsétlen állatot. Köszönöm a "konstruktív" válaszokat, a továbbiakban leszedem inkább a kérdést is, nem vagyok kíváncsi ezekre a mély sötét megnyílvánulásokra.
2016. jún. 15. 11:41
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok állatkínzó"


DE AZ VAGY!!! Csak hogy tudd, ha pl ez babézia lenne, már nem élne a kutyád! Ha valami nincs rendben, akkor állatorvoshoz kell vinni! Nem napokig hagyni szenvedni!

Ezek szerint sétálni sem szokott, ugye???


Képzeld, én is jártam úgy, hogy fülfájással vittem orvoshoz a kutyát. Nem tudták mi baja, nem néztek bele, nyomtak valami trutyit bele, 8000-ért (számla nélkül).

Majd még mindig fájt a füle, visszavittem, szintén nem volt megoldva a probléma. Napok múlva elvittem egy MÁSIK állatorvoshoz, ahol elkábították, és kiszedték a toklászt! Azóta csak ehhez a dokihoz járunk. (szerencsére nagyon ritkán kell). Szóval ha eddig egy szar dokihoz jártál, akkor ne a kutyát büntesd, hogy ellátás nélkül marad fájdalomban, hanem vidd el olyanhoz, akiben megbízol!!!


"de ezenfelül semmit nem látok rajta."

Miért, te orvos vagy? És ha nem törés? Hanem szalagszakadás? Akkor már nem is kell neki ellátás???

2016. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Minimum telefonon felhívhattad volna az állatorvosod akihez jártok ,de már mindegy. Vidd el még ma röntgeneztetni, mer ránézésre, megfogdosásra még a doki se tudja megmondani,hogy törés, ficam, szakadás vagy repedés. De mindenképp kell neki fájdalomcsillapító legalább addig amíg nem nyüszög ha hozzá érnek. Meg rögzíteni se ártana. Úgyhogy ne keress kifogást, ez benne van a pakliban,hogy otthagyhatod a gatyád a dokinál a kutyádért. Te tudod,hogy megéri-e. Ja és mielőtt okoskodásnak veszed az én kutyám egyetlen egy lépcsőfokról esett le úgy,hogy 2 hónapja kezelik a ficamát és csak azon múlt,hogy nem kell 60-70.000 Ft ért másik városban megműttetnem, mert a dokink mindent bevetett ,hogy ezt elkerüljük és rendbe jöjjön.
2016. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

"Eleget jartam eletemben allatorvoshoz,ha nem is kutyaval"

Hogy teged nem tudtak sikeresen kezelni azert nem kell rogton "maffianak" nevezni az allatorvost.

Remelem meggyogyul a kutyad laba es megszokik toled;)

2016. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!