Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy séta...

Hogyan érjem el, hogy séta közben ne rántson el ha meglát egy másik kutyát?

Figyelt kérdés

Megtanultunk húzás nélkül sétálni, de ha a kerítés mögött ugat, vicsorog a másik kutya simán odahúz.

Próbáltam már "mindent", figyelem elterelés (játék, jutalomfalat), oldalba böktem, rákiáltottam, megráztam a grabancát semmi eredménye, rám se bagózik.

Ilyenkor nem agresszív, nem ugat csak kíváncsian nézi a másik kutyát.



2016. jún. 15. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy elég erélyes.
2016. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden módszer jó, amit használtál, csak egyiket sem csináltad jól.

Ha a kaja nem érdekli, és te ezzel a módszerrel akarod ezt megoldani, hagyj ki annyi étkezést, amennyi után már érdekelni fogja az őrjöngő kutyák mellett is az étel.

Ha bökéssel akarod kizökkenteni, akkora bökést adj neki, ami után vissza vesz, rád is oda tud figyelni.

Ha megrázod a grabancát, azt úgy tedd, hogy utána a kutyának semmi kedve ne legyen visszamenni a kapuk mögötti kutyákhoz.

Mindegy milyen módszert választasz, csak akkor azt csináld jól! Ez a legrosszabb, mikor semmit sem csinálsz megfelelően és még ugrálsz is a különféle büntetés, figyelemelterelési módszerek közt. Ezzel leszel teljes mértékig bizonytalan a kutya szemében.

2016. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Időben és megfelelő eréjjel alkalmazd bármelyik módszert.
2016. jún. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak éjszaka van problémája a kutyával, hogy "eréjjel" tegyen bármit is.. :)
2016. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Annyit már sikerült elérni, hogy ne támadjon és ugasson, de a húzásról még nem sikerült leszoktatnom.

Majd kiválasztok egy módszert és kitartóan gyakoroljuk, csak elég ciki mikor szépen lazán sétálok vele aztán egyszer csak oldalra ránt :)

2016. jún. 16. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy oldottam meg, hogy bekészültem, és amikor kirántott, lendületből megfordultam vele az ugrás pillanatában (nem szabad megvárni, amíg rendesen elhúz.)

Ezt csináltam egy darabig, és gyönyörűen leszokott róla.

2016. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!