Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges a kiskutya, most akkor?

Férges a kiskutya, most akkor?

Figyelt kérdés

9 hetes a kiskutya, tegnap kapott féreghajtót és a reggeli kakáját megnézve bizony ott volt benne a szép nagy féreg és peték is.

Az állatorvos adott plusz egy tablettát ilyen esetre, 5 kilós most, így 2 napra elég most, mára meg holnapra.


Ennyi elég hogy kitisztuljon, vagy kérjek még neki?



2016. jún. 15. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elég.

Ha férges, 2 tabletta kell neki, kis eltéréssel beadva. Az kitisztítja a férgektől, petéktől.

2016. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha férges, akkor kb. két hét múlva meg kell ismételni a kúrát. Addig is figyeljetek oda a környezet fokozott fertőtlenítésére, ha odabent van kaki, és kintről is igyekezzetek azonnal eltávolítani a kupacot. Sajnos vissza tudják fertőzni magukat ugyanis.
2016. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az orvos annyit mondott, ha lesz benne, adjak neki ma is, meg holnap is, ezért kaptunk még egy egész tablettát, ami 2 napra elég. Csak abban nem vagyok biztos így utólag a férgességet igazolva, hogy ez elég-e.

De akkor valószínűleg elég, aztán következő oltásnál úgy is kap megint.


A kupacot felszedem, bár kicsit tanácstalan vagyok hova dobjam, zacskózva, kukába?

2016. jún. 15. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Minden orvos más fajta féreghajtót használ.

Add a tabit úgy, ahogy a doki mondta. Ha már nem lesz a székletében semmi, végeztetek az aktuális féreghajtással. A székletet becsomizod, és kidobod a kukába. nem fognak a döglött férgek kimászni belőle.

2016. jún. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ó értem, akkor ők már ilyenkor döglöttek (rohadt kis dögök!!!)


Francért léteznek ilyen dolgok a világon, undorító. Szerencsétlen kis pár kilós kutyákat "eszik" belülről.


Akkor valószínűleg ezért ment a hasa, nem pedig azért mert a napokban került ide menhelyről, és más kaját kap, mint ott kapott. Nem tudtam miért lehet, ugye mondják a kaja váltás, élőhely váltás is okozhatja, de akkor valószínűleg ez volt az okozója...

2016. jún. 15. 11:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Van allatorvos aki nem ajanlja de en ket het mulva mindenkepp megismetelnem a fereghajtast. A larvakat amik meg nem keltek ki nem nyomja el a fereghajto ezert kell megismetelni ket het mulva.
2016. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Természetesen, minden oltáskor kap azt is.
2016. jún. 15. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Az élelem váltás is okozhat hasmenést. Még nem menhelyi kutyáknál is. Mit adsz neki enni?
2016. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Josera puppyt vettem neki.

Mellé meg kap főtt csirkehúst, lével, meg ezt azt jutalomfalatnak pl. sonka, sajt, mikor tanítgatom.


Meg persze még kényeztetik ezzel-azzal, amit nem is igazán szeretek...

2016. jún. 16. 11:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kellene variálni az étrendjét egy ilyen kicsi kutyának.

Tanításnál is csak egy félét és keveset. Úgyis rövid ideig érdemes csak esetenként tanítani még.

A szeretgetésből mindenféléből pedig előbb-utóbb lesz egy elhízott, válogatós kutyád. Ráadásul, ha válogatós lesz, nem fogod tudni, mikor beteg éppen. Mert az első jel mindig az étel turkálása, vagy nemevése.

2016. jún. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!