Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy Pireneusi hegyikutya?

Kuvasz vagy Pireneusi hegyikutya?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik szebb, melyik nagyobb, lehet a két fajtának közös őse, melyik kezelhető könnyebben? Milyen külsőleg hasonló kutyák vannak még?
2016. jún. 15. 20:33
 1/7 anonim válasza:
65%
Mindkét kutya nagyon szép, talán a Pireneusi kicsit nagyobb, de arról nem tudok sok mindent. Viszont neten biztos írnak méreteket róluk. Nekem kuvaszom van, én csak ajánlani tudom, gyönyörű, okos, jó házőrző, nagyon hűséges, imádja a gyerekeket, sőt még a macskát is! :D Úgy szoktak aludni, hogy a macska a kutya hátán fekszik. Én nagyon szeretem, nem csalódtam még benne sosem! Szerintem viszonylag könnyen kezelhető, bár vannak kisebb engedetlenségei, de az szinte mindegyiknél.:D Van, hogy elmegyünk mindannyian mondjuk a sarki boltba és a kutya jön utánunk, nagyon nehezen viseli, ha otthagyjuk. Szóval ő szökésre azért hajlamos, nem tudom, hogy ez csak vele van-e így. Mondjuk ez függ attól is, hogy milyen a kerítés, át tud-e jutni rajta. :D A kertet is szereti időnként rombolni, ha bejut, azzal sem árt vigyázni, de igazából rosszat nagyon tényleg nem tudok mondani róla, csak ajánlani tudom!
2016. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kuvaszról sokszor hallottam, hogy agresszív nehéz fajta. Szerinted ennek mennyire van valóság alapja?

Egy ismerősöm régen egy nagy telepen dolgozott, ahol 2 kuvasz lakott. Csak akkor engedték el őket, amikor már mindenki hazament, mert nekimentek mindenkinek. Kaját is úgy tolták eléjük vmi bottal.

2016. jún. 15. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

A kuvaszt is, pireneusit is azért találták ki, hogy a területet, nyájat őrizzék. Emiatt nyilván van bennük jó adag agresszió. Első sorban idegenek felé, hisz erre tenyésztik őket, de ha rosszul nevelik, tartják a gazda felé is persze.

A nevelésük egyiknek sem könnyű, határozott, kemény kezű gazdát igényelnek, a szocializációjuk is kemény munka.

2016. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Nem tudom, a miénk nem agresszív. Nyilván az idegeneket nem nézi jó szemmel, de például ha velünk jön be valaki az udvarra, akkor eszébe se jut bántani. Amúgy meg rendesen megugat mindenkit és félnek is tőle általában az emberek.:D

Lehet, hogy a mi kutyánk kivétel, de minimális az agresszió benne. Nem mondom, hogy nincs egyáltalán, de csak kevés. Tény és való, hogy időnként keménynek kell vele lenni, de mivel okos, így ért a szóból! És gyorsan is tanul! Szóval szerintem ezek tévhitek, hogy ennyire agresszívak. Tartástól függ.:)

2016. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
A Pireneusi jellemét olvasva, hasonló a kuvaszhoz. Kuvaszom volt 25 éve, de azóta se merném bevállalni. Tapasztalt gazdinak javasolnám mindkettőt. Olvass sokat, mielőtt ilyenbe belevágsz, mert pokollá teheted az életed. Leginkább tanyán tudnám elképzelni őket, ahol nagy területük van.
2016. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Pireneusit nem ismerem,amugy mindketto nagyon szep. A kuvasz az igazi jo hazorzo,csaladszereto,huseges kutya. Amugy ebbol a "sulycsoportbol"(KAJ,Kangal,Pireneusi,Mioritic,Komondor stb) szerintem a legkonnyebben kezelheto.

Elottem szolo kivancsi lennek miert alitod,hogy egy kuvasz pokolla tenne az eletet??? Azzal egyetertek,hogy tanyara valo,vagy kerteshazba....remelem nem panelbe kepzelted:))

2016. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha kiskorában nem tisztázzák, hogy ki a főnök, később már nehéz szót érteni vele. Elég önfejű, makacs kutya, és nem fél a fogait sem használni, ha valami nem tetszik neki. Sajnos anno én is mindent ráhagytam kiskorában, minden az ő akarata szerint történt, fél-egy éves koráig ari és jópofa kutyulika, utána ez már problémásabb picit. Nem összekeverendő a szolgalelkű német juhászokkal! Tehát nem játékszer egy kuvasz.
2016. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!