Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutya, (tobbi...

Megharapott a kutya, (tobbi lent) FONTOS!?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap megharapott egy kutya de csak kicsit mert csak egy karcolas lett a fogatol, a bokam felett harpott meg s olyan melyen h kb majdnem a talpamig folyt a ver , nem komoly, 2-3 perc mulva leontotttem ecettel s lemostam!


Vajon megfogok veszni vagy lesz valami bajom? mert nemtudom ki a gazdaja hogy megkerdezzem es eleg mesze lakok a dokitol!



2016. jún. 16. 01:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja es meg annyi hogy a kutya mar vagy 2-3 eves, nemtudom hol olvastam vagy halottam hogy a veszett kutyak meghalnak pan nap mulva!
2016. jún. 16. 01:57
 2/11 anonim ***** válasza:
2016. jún. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem már megvesztél :D
2016. jún. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem igaz, hogy a veszettseggel fertozott kutya meghal par nap mulva.

Mindenkeppen orvos, mert, ha veszettseget nem, de mas egyeb fertozest kaphattal, hiaba ecetezted le. Ja, es a veszettseget csak megelozni lehet, gyogyitani nem...

2016. jún. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

És hogy nézett ki a kutya?

Ha csak kiszökött valahonnan pl tüzelés miatt,de amúgy van gazdája,akkor nem hiszem,hogy bármit elkapnál tőle(az ilyen kutyának látszik szőrén,hogy tiszta,ápolt,akár még nyakörv is van rajta)

Viszont ha már régóta kóborol,akkor sajnos előfordulhat,hogy terjeszt valamit,viszont az is látszik szerintem egy kutyán,pl nem olyan fényes a szőre,koszos,esetleg nagyon nyáladzik,zavartan viselkedik stb.

2016. jún. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Menj el az orvoshoz. A kutyának bekérik az oltási papírjait, és megfigyelés alatt kell legyen.
2016. jún. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Először is, fertőtlenítőt tegyél rá (betadin) ne ecetet.


Amúgy legnagyobb eséllyel semmiféle bajod nem lesz tőle.

De ha elmész a dokihoz, ad tetanuszt a seggedbe.

2016. jún. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
És talán a hipochondriádat is kezelik :)
2016. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Szinte semmi esélyen nincs, hogy veszett kutya harapott meg, a probléma csak az, hogy ha mégis, akkor azt gyakorlatilag lehetetlen túlélni az utólagos oltássorozat nélkül, ezért szokták megkapni az ismeretlen állat által megharapott emberek.
2016. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
llllllllllll
2016. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!