Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám mit tegyek?

Michael122 kérdése:

Megharapott a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fát vágtunk kint,és a kutyánk harapdálta a kerítést,ezért odamentem és rá akartam csapni a fejére(csak kicsit),de véletelnül az orrára csaptam.Ugye ahogy mondják,a kutya félti az orrát.Erre beleharapott a jobb alkaromba.Még szerencse,hogy volt rajtam egy dzseki.,mert más nem volt rajtam,csak egy rövidujjú pulóver és a dzseki.Csak megkarcolt kicsit,mert a harapás helyén csak két lila folt volt.Szerintetek kaptam tetanust vagy veszettséget?A harapás helyén nem lett fájdalom,sem görcsölni nem görcsölt be.

2015. okt. 27. 19:40
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
A lila karcolás körül két piros pötty volt,szerintem azok a kisebb fogai voltak.Ez ezen a héten történt,szóval várjam meg a lappangási idő alatt a tüneteket,vagy menjek orvoshoz?
2015. okt. 27. 19:42
 2/29 anonim ***** válasza:
12%
Tetanuszt biztosan nem kaptál, mert az egy oltás :D
2015. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%
Veszettséget biztos nem kaptál, mivel a kutyád oltva van. A tetanuszra már nem lehet ilyen határozottan állítani, de ha fiatal vagy, akkor még véd a tetanusz elleni oltás, amit kötelezően kaptál általános iskolában. Azért lefertőtlenítetted mondjuk jóddal vagy tömény alkohollal?
2015. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
2015. okt. 27. 19:50
 5/29 anonim ***** válasza:
Használj jódtinktúrát.
2015. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nem fertőtlenítettem,csak megmostam szappanos vízzel.Sajnos nincs beoltva.Az állatorvost hiába hívjuk nem akar jönni.Orvosnál meg félek elmenni,mert ha tényleg elkaptam,anyukámat megbüntetik,mert nincs oltás.
2015. okt. 27. 19:53
 7/29 A kérdező kommentje:
Mi az a jódtinktúra?
2015. okt. 27. 19:54
 8/29 A kérdező kommentje:
Anyukám azt mondta,mert megnézte a kezem,hogy nem harapott meg,mert nem jött ki vér.
2015. okt. 27. 19:54
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs beoltva a kötelező oltással? Ez nagyon durva! Hogy spórolhatnak a szüleid ilyenen? Nagyon felelőtlen emberek! Az, hogy nem jön ki az orvos, csak mese. Hát vigyétek ti el a kutyát. A kutyádat bármikor megharaphatja egy veszett vadállat, és onnantól kezdve ti vagy a hozzátok látogatók sincsenek biztonságban. Nem véletlenül kötelező! És nem a büntetéstől kell félni, hanem a halálos betegségtől.
2015. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

B*zdmeg -_-

Az állatorvos TÉNYLEG nem jön le.Akárhányszor is hívtuk nem jött le.

2015. okt. 27. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!