Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi kutyusokrol kernek...

Mudi kutyusokrol kernek tanacsokat vagy tippeket a tartasahoz?

Figyelt kérdés

1 hete van egy Mudi kutyusunk aki 7hetes. Mit javasoltok hogyan tanitsam es mikortol? a nevére hamar megbirtam tanitani de nem mindig engedelmeskedik. Nagyon rág MINDENT a hintaágyat a homokozojátékot a kerèkpárt a papucsokat egyszoval mindent jah és harapos is sikerűlt leszoktatnom arrol hogy engem combon vagy karon harapjon (helyette nyalogat :)) de a vádlimat még most is csipkedi habár ez szerintem a terelő ösztőn miatt :). Van két kistesöm de ők most nyaralnak és a kutyussal csak 3 napot voltak, szereti a gyerekeket nem fogja őket bántani? Úszni szeret, mert elég megoszto dolgokat olvastam...és ha szeret akkor mikortol lehet/hol/meddig lehet a vízben? Akkaparásrol hogyan szoktassam le, ahol egy picit is puha a föld elkezd ásni igaz hogy utána belefekszik mert hùvös neki de félek hogy később nem csak e miatt fog kaparászni. Van egy 3 honapos cicánk ő 2.5 honapja van itt vele megbarátkozott ugy ahogy...folyton harapdálja meg csipkedi és megkergeti de a macska sem rest pofozza harapja karmolja de félek hogy véletlenűl kikapja a szemét, ugy gondolom hogy csak játszanak hisz ha a cicànak fájna nem menne mindig vissza a kutyushoz és hergelné fel ilyenkor mit tudok csinálni :/? Minden tanácsot szeretettel várok :) (ne haragudjatok a sok helyesirasi hibáért csak telorol vagyok és néha elnyomom vagy lusta vagyok kitenni az ekezetet :) bocsi)

15L



2013. júl. 27. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is jelentsd fel azt, akitől szerezted, mert 8 hetes koráig törvény és józan ész szerint is az anyjával lenne a helye.

Másodszor vegyél egy rakat kutyás könyvet, meg bújd a netet reggeltől estig a témában, mert fogalmad sincs a kutyák működéséről, különösen a kölykökéről, és nem egy plüsskutyád van, hanem egy energikus mudid, aki nagyon megkeresítheti az életeteket, ha csak hasraütésszerűen nevelitek. Nem, itt egyszerűen nem tudunk elég tanácsot adni egy egész kutya komplett neveléséhez, ezért szoktak könyveket írni a témában, mert nem annyira egyszerű, mint szeretnéd.

Legközelebb meg légyszíves fordítsatok legalább annyi időt a kutyavásárlásra, mint egy telefonéra, hogy és nézzetek utána, melyiket és miért akarjátok, és mit fogtok vele kezdeni, ha meglesz.

2013. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem vagyunk h*lyék, es most az a baj hogy 15 eves vagyok?? kepzeld el h b@romira nem az en kutyusom hanem anyumé csak mint irtam elutazott a ket kistesommal es en vigyazok ra hosszu ideig es csak erdeklodtem nem kell b*nkozni meg flegm@zni komolyan kerdezek vamait es mindig kifogom a b@rom kommenteloket....es kepzeld fog kutya oviba meg suliba is járni es elhiheted h egesz nap a netet nezem...nehogymar az legyen a bajod h telorol irok komolyan áhh m1 hagyjuk b*nkozz magaddal....elhiheted h sokkal jobban mentem volna 40 fokba nyaralni mint h vigyázzak a kutyusra de mit csinátam volna? mondtam volna anyumnak h ne ne menjetek nyaralni a kicsik kapjanak n@pszurást itthon, de nem tettem hanem elvállaltam es ha megtettem akkor probalom kihozni magambol a maximumot. Lehet benned is az az eloitelet el h en csak egy telefonfuggo tinipics* vagyok de ki kell h abranditsalak. mert a szavaidvol kiveheto h az a bajod h 15 vagyok de nem erdekel remelem valaki mas normalis valaszt ad, te meg full@dj meg a mergedben meg az eloiteletedben....
2013. júl. 27. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom a koroddal :) Viszont a ktuyatartás az egész család dolga, nem csak anyukádé, szóval sürgősen tegyétek tisztába otthon a dolgokat.
2013. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!