Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga malinois egy tacskó...

Belga malinois egy tacskó keverék mellé?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves tacskó keverék kutyám, szeretnék egy malinoist is. Falun lakom, egy 70-80 méter hosszú füves kertünk van ahol egyedül is tud mozogni a kutya. Mivel tudom, hogy ennek a fajtának nagy a mozgásigénye így rendszeresen be tudnám osztani, hogy napi 2 órát legalább szabadon tudjon mozogni a falun kívül is velem az erdőben, ahol úszásra is lenne lehetősége. Viszont mivel még főiskolára járok délelőtt egyedül lenne a kutya otthon. A mostani kutyám nagyon szelíd, barátságos, nyugodt kutya, rengeteget foglalkozok vele viszont egy kicsit féltékeny típus. Össze lehetne szoktatni ezt a két fajtát úgy, hogy ne legyen velük probléma ha egyedül vannak otthon?
2016. jún. 17. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Az összeszoktatás nem fajtától függ, hanem neveléstől. Tehát, igen, össze lehet szoktatni őket, ha a tacsi keveréked amúgy szocializált más kutyákkal, és hallgat rád.

A malinois elég kemény munkakutya, nem csak mozgatni kell (séta, úszás), hanem az agyát is le kell foglalni, dolgozni kell vele (kiképzés, tréning). Csak akkor vegyél, ha komolyan tervezel vele képzésre járni!

2016. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen, már voltam is a helyi kutyasuliban érdeklődni. Ők is felhívták rá a figyelmem, hogy mindig kell neki valami feladatot vagy valami újdonságot kitalálni. A képzése nem okozna gondot, egy német juhászt már felneveltem, vele is rengeteg munka volt (bár rendőrkutya szülőktől származott így kicsit olyan érzésem volt néha, mintha a vérében lenne a dolog), de büszke is voltam a kutyámra és a tudására, csak sajnos komolyan megbetegedett és el kellett altatni, bár már a kora is megvolt, a helyére jött a tacsi a szüleim választása, viszont én inkább a nagyobb testű kutyákat szeretem akik jobban szeretnek dolgozni a gazdájukkal.
2016. jún. 17. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Az összeszoktatás bármilyen kutya közt lehetséges, ha megfelelően nevelték őket. Inkább a malival lesznek gondok. Ez egy nagyon magas ösztönszintű, domináns és nagy agresszióval rendelkező fajta, épp emiatt ha nincs tapasztalatod nehéz nevelni.

A fárasztás is kevés neki, napi komoly munka kell, emellett őv fajta, őv-re is szüksége van.

2016. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!