Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyának fülgyulladá...

Nagytestű kutyának fülgyulladásra?

Figyelt kérdés

1,5 èves nagy testű kutyàm van, ès sokszor be van gyulladva a füle. Vettem fülcseppet, de egyszerűen nem lehet lefogni ès belecsepegtetni... valamilyen gyógymódot tudtok??

Az àllatorvos tud erre irni valamilyen szàjon àt szedhetõ antibiotikumot?

Ötletek?



2016. jún. 17. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Fal mellé állítsd, és kissé szorítsd a falhoz, így nem tud olyan könnyen odébbállni, míg csepegtetsz.

Vagy kérj meg valakit, hogy te megfogod, míg belecseppentenek a fülébe.

Szájon át szedhető szerről kérdezd meg a dokit, de nyilván nem véletlenül írt fülcseppet, biztos szükség van rá.

2016. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, mi az oka a fülgyulladásnak? Miből gondolod, hogy egy fülcsepp, amit simán megvásárolhatsz, valóban gyógyít és nem ront a füle állapotán?

Pl lehet akár telt bűzmirigy is a fül bajának az oka. Egyszóval nem ártana orvossal megnézetni.

Egyébként pedig másfél éves kutyánál már el kellett volna érned, hogy engedje a kezelését, vagy éppen bármelyik részének a megvizsgálását legalább neked.

2016. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk nem baktérium, hanem gomba okozza a fülgyulladást? Meg kellene nézetni állatorvossal aki majd felírja a megfelelő gyógyszert. A kutyát meg sürgősen el kell kezdeni nevelni, mert remélhetőleg még sok-sok évet élni fog és nem ez lesz az egyetlen eset, amikor hagynia kell a gazdiank és az állatorvosnak a kezelést! Ennél kellemetlenebb és fájdalmasabb esetek is előfordulhatnak.
2016. jún. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mondjuk én abból indultam ki, hogy állatorvos adta a fülcseppet.

Kérdező, ha nem doki adta, csak te vetted saját ötleted alapján, akkor ne használd! Lehet, hogy többet ártasz vele.

Vidd orvoshoz a kutyát.

2016. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Doki bácsihoz/nénihez elviszed, ő megállapítja a fülgyuszi okát, és megmondja a kezelési módot. Mi is jártunk már nála ilyesmivel. Nálunk allergia okozta két kutyánknál is. Két kutyából kettőnél kellett másképpen kezelni, szóval ezt előre nem lehet megmondani, a tiédnél mivel lehet megszüntetni a problémát. Nálunk az egyiknek elég volt egy injekció (ő sem engedte, hogy bármit is tegyek a fülébe), a másiknál Posatex fülcsepp is kellett, nála nem oldódott meg olyan egyszerűen.
2016. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!