Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesti, biztonságos sétálta...

Budapesti, biztonságos sétáltatóhelyek kölyökkutyával? SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés

- Adott egy 11 hetes fiú, labrador-tacskó kölyök. Domináns, magas energiaszintű.

- Adott egy közepes méretű lakás, Bp, 2. ker, Duna felőli vége (nem jöhet be mindegyik szobába, mert összepisilne és összerágna mindent)


(- Nem én vagyok a gazdi, de valószínáleg én leszek, mert a valódi gazdija nem elég felelőségteljes. 21 éves vagyok, épp a nyári szünetemet töltöm, most van időm elkezdeni a nevelést. A kutya 3 hete van nálam.)


- Az orvos szerint még ne sétáltassam.

- Tudomása szerint a lakókörnyezetemben sok a beteg (kakis) kutya (megj.: az itteni gazdik valóban előszeretettel hagyják az ürüléket az utcán am.)

- Még csak 2 féreghajtáson és az első 2 oltásán van túl. A chipjét és a veszettségijét a doki nagyjából Aug. végére jósolja.


- A kutyusnak nagyon magas az energiaszintje, örökmozgó, kifáraszthatatlan szimpla játékokkal, nem lehet bírni vele a négy fal közt! Muszáj lenne kimeríteni minden napi sétával.


Mivel még nem volt kutyám, nem tudom mennyire vannak kitéve a fertőzésveszélynek ilyen korban.

De már tanulékony, a pórázt is jól viselni, viszont mindent összeszed a földről.


Első sorban olyan sétáltatóhelyekre lennék kíváncsi, ahol alacsony a fertőzésveszély lehetősége.

Túrahelyekre vihetem-e már?


Ismertek facebook csoportokat, amikbe belépve könyebben segítséget kérhetek kutyatartóktól?

Ezen kívül is szívesen fogadok bármilyen tanácsot!


Köszönöm!



2016. jún. 18. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3. oltás után kb. 1 héttel-10 nappal viheted csak nyugodt szívvel sétálni, de akkor is csak úgy, ha nem engeded, hogy felegyen a földről dolgokat. Erről mindenképpen muszáj lesz leszoktatni, ami nem könnyű, de muszáj, mert akár mérgező dolgot is felehet.

Ha megvan a 3. oltása, javaslom, keress a környéken egy kutyaiskolát, ahol ovi is van, és kezdjetek el járni. A kutyának nagyon jót fog tenni. 1 óra alatt úgy elfárad, hogy öröm lesz nézni, valamint szocializálódik, ami szintén fontos. Ha első kutyád, érdemes ovi után egy alap engedelmesség tanfolyamot is legalább elvégezni. Te is és a kutyus is rengeteg fontos dolgot fogtok tanulni, ami megkönnyíti a közös éveiteket.

Addig is sok takarítás, és kitartás.

Sétához javaslom pl. a Margit-szigetet, vagy ha meg tudod oldani, a Hajógyári sziget is valóságos kutyaparadicsom. :) Én nem Bp.-n lakok, de időnként mi is bemegyünk a Hajógyárira a buli kedvéért.

11 hetes kutya még nem domináns, az majd akkor jön, ha kamaszodik. Szimplán csak rosszcsont :)

Alacsony fertőzésveszély egyébként ott van, ahol kevés a kutya. Nem ismerem a környéket annyira sajnos, hogy tudjak ilyen helyet javasolni.

Kitartás, csak eleinte ilyen nehéz velük, hamarosan javulni fog a helyzet, amint túl lesz a 3. oltáson is.

2016. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen oltasi programon vesztek reszt, de agusztus vege az nagyon hosszu ido, a legtobb kutya 3 honapos korara megkapja az osszes letezo oltasat, amivel mehet utcara. Azt sem ertem a chipjet is augusztura josolja? Az egy par milis kis valami amit bor ala belonek szinte a szuletes utan par hettel, nem ertem miert varna addig (vagy en ertettem felre valamit). Fura nekem ez a Doki, erdemes lenne mast is megkerdezned.


Hozzateszem amugy is mehet, neked arra kell figyelned hogy pl. kakit ne egyen fel. Ha van ismerosod akiben megbizol (ertsd a kutyaja rendesen oltva van), hozza is viheted a kutyat semmi baja nem lesz. De rovidporazon siman setalhatsz vele.


A minden felnyalasat pedig kovetkezetesen tilsd, mikor otthagyja magatol jutalmazd. Maskepp nem megy (max meg elverheted), orulj neki minel tobb ilyen helyzet van annal hamarabb fogja megtanulni, hogy ezt rohadtul nem szabad.

2016. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a jó tanácsokat!


Kedves 1. Válaszoló!

- Kutyaiskola, -ovi nem nagyon jöhet szóba, nem olyan jó a pénzügyi helyzetünk, hogy befizethessük rá. Persze azért én is utánanéztem, és hallottam hideget-meleget a környékbeli helyekről és az általános képzési program hatékonyságáról is.

- Ha látnád ezt a kutyát, rájönnél, hogy a "rosszcsont" nem elég erőteljes kifejezés rá, és a viselkedésére. (Plusz a dominancia nem egyenlő az agresszivitással.)

- Nagyszüleimnél mindig voltak kutyák, hol megkötve, máshol szabadon, valami tapasztalatom van kutyák terén, mindig jól kijöttem velük. Csak ilyen kicsivel még nem találkoztam, főleg úgy, hogy hirtelen a nyakamba szakadt a gondozása, és szinte minden felelősség az enyém. Csak a könyörület miatt döntöttem úgy, hogy maradjon nálam, mert ha visszaadnám, el lenne hanyagolva.


Kedves 2. Válaszoló

- Nem értettél félre semmit az oldásokkal kapcsolatban. Én sem értem, hogy miért tart ilyen sokáig az oltási program. 2 hetente járok a dokihoz, aki másik kerületben rendel, mert a kutya eredeti gazdája azon a környékén lakik. Nem ismerek más dokit, de a gazdi barátnője odáig van érte, régóta ismeri. S amúgy jó orvos is, legalábbis 3 találkozás után ezt mondhatom-, bár én nem értek semmit az ilyen oltásokhoz, meg mit, hogyan, mikor...

- Plusz úton útfélen azt is hallom, hogy birságolnak, ha úgy sétáltatom a kutyát, hogy veszettség ellen nincs beoltatva, és chippel nem rendelkezik. Próbálok jogszabályok után kutatni, de sehol nem találok erre vonatkozó írásokat. Tudsz erről valami konkrétat?

2016. jún. 18. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:

A chipet meg szokták kapni az első vagy második oltásnál.

Az oltási program kb. így néz ki: 6,8,10,12 hetesen, és a veszettségi oltás 16 hetes korig, majd egyévesen újra egy veszettségi plusz egy kombinált.

11 hetesen tehát elvileg már lehetne vinni, mert már 3 oltással rendelkeznie kellene.

A chip 4 hónapos kor után kötelező, és a veszettség elleni is.

2016. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ott a valasz ennel en sem tudnam szebben osszefoglalni. Mondjuk mi szlovakiabaol hoztuk a kutyank, ott picit mas (asszem eleve kombinaltal kezdenek) az oltasi rend, de a lenyegen nem valtoztat 3 honaposan kint rohanglat a tobbi kutyaval a futtaton (neha visitva a felelemtolXD).
2016. jún. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha megvan már a 3. oltása, akár a Margitszigetre is viheted, ha nincs tőletek olyan messze. Ott is a nyílt, füves részre (a bokrokban, sűrűn nőtt helyeken jóval piszkosabb, bogarasabb, kakisabb). Tuti elfárad, már csak a sok érdekes szagtól :)


És sokan járnak oda kutyázni, szóval ha mázlid van, még kölyöktársaságot is kifoghatsz ott neki :)

2016. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!