Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit érdekes kérdés lesz,...

Kicsit érdekes kérdés lesz, lent kifejtem jobban. Kutya név választáshoz kapcsolódik. Elméleti kérdés! (? )

Figyelt kérdés

Szóval, tegyük fel, hogy van két kutya egy gazdánál. Az egyik kutyus Rudi, a másik Rubi ( hülye példák, de nincs jobb ötletem ). A kérdés az, hogy ez, hogy csak a b-d választja el a két nevet attól, hogy ugyanez legyen, mennyiben nehezíti meg azt, hogy a kutya hallgasson a nevére? Nem fogják keverni, hogy pl Rudi jön arra is, hogy Rubi? Vagy szimplán nevelés kérdése?

Köszi a válaszokat előre is :)



2016. jún. 18. 11:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Most látom, mennyi helyesírási hibát vétettem, kérlek, nézzétek el nekem :)
2016. jún. 18. 11:12
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképp se válaszd ezeket a neveket, mert leginkább a hangsúlyból és a magánhangzókból értenek, egy-két eltérő mássalhangzóval sem tudják jól megkülönböztetni.
2016. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés volt, szóval pusztán kíváncsiság :) nagyon köszönöm a választ, mentek a zöldek! :)
2016. jún. 18. 11:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hagyján, de magamból kiindulva a gazda is simán keveri. Ha valamelyikre rászólok sokszor így néz ki: "Jaffa! Füge! Vagy melyik vagy?!" Ez kis különbség mellett szerintem brutálisan összezavarná ôket.
2016. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáimból kettőnél különbözőbbek voltak a nevek, a magánhangzók persze azonosak. Boni, és Roxi. Szerinted tudtam őket külön-külön hívni? :D Francokat, vagy mindkettő jött, vagy az egyik helyett a másik, ritka eset volt, hogy pont az jött oda amelyiket épp hívtam.
2016. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D ment a zöld kéz mindenkinek!
2016. jún. 18. 11:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanigy jártunk . Daisy és Prézli .. nem jönnek külön :)
2016. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel, bár mondjuk nálunk a Gombóc-Ottó elég jól működik, bár a hangsúl, nem egyformán jön ki a 2-ben, a Gombóc lágyabb.
2016. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

*hangúly nem egyformán

2016. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) jó hallgatni ezeket, remélem nekem is teljesül majd a vágyam, és egyszer majd enyém lehet két álomkutyusom:)
2016. jún. 19. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!