Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merre vigyem a kutyám sétálni...

Merre vigyem a kutyám sétálni a toklász "szezonban"?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom, sűrűn leviszem sétálni, a Tiszaligetben el is engedem, hogy futkározzon. Most viszont mindenfele toklász, toklász, csak a betonon tud jönni velem, de az meg felforrósodik. Séta után mindig átnézem, de egyik ismerősöm kutyájánál olyan gyorsan fúródott fel a fülébe, hogy állatorvoshoz kellett vinni.

2016. jún. 19. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Barhova viheted, aztan atnezed van-e benne es kiszeded. Ahogy mondjuk a kullancsokat is at kell nezni. Nem ertem ez az opcio fel sem merult? Persze vannak kirivo esetek, de seta utan relative konnyen kiszedhetoek (mancsok, "honalj" fulek, a kutya testen barhol).


Amugy keruld a gazolatlan helyeket, reteket, futtatokat.


Tessek egy link, hatha bovebb infot ad mint mi:

[link]

2016. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ja, tök könnyen kiszedhető séta után... A pitem tavaly belemászott a tokászos fűbe, kb. 5 másodpercet ment benne, mire észrevettem és rászóltam, újabb 3 másodperc volt, mire kijött, már ferdén tartott fejjel... Néztem rögtön a fülét, de olyan mélyen volt, hogy nem láttam. Bódításban kellett kiszedni, mert szereti rázni a fülét, ha valami zavarja, márpedig az eszköz, amivel belenyúlnak a fülébe, biztos zavarta volna, dobhártyasérülést meg nem akartak. 16000 Ft volt, ha jól emlékszem, az eddigi legdrágább nyolc másodpercünk.

És hogy a kérdésre is válaszoljak: lövésem sincs. Nekem tavaly már az járt a fejemben, hogy kölcsönkérek egy benzines fűnyírót, és nyírok a főbe egy háromméteres péniszt, lefotózom és felrakom a kerület fb oldalára, akkor biztos fénysebességgel lenyírták volna. Ennél jobb ötletem sajnos azóta sincs, óvatosan kell sétáltatni, és sokat imádkozni... :/

2016. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Ja, tök könnyen kiszedhető séta után... " Nekunk is volt mar toklasz a kutyaban aztan nem lett semmi baja az evek alatt, ertem en hogy elbagatelizalni sem kell, de tuldramazni sem ahogy most te teszed. Oda kell figyelni ertelemszeru, hogy egy "toklasztengerbe" nem engedem be a kutyat, de most akkor egesz nyaron setaltassa betonon?


Komolyan mondom tokom tele mar az ilyen felelemmel operalo kommenttekkel. Egyszeruen nem lehet mindig rettegni, hogy mi lesz ha...basszus igy nem lehet kutyat setaltani, hogy a kovetkezo sarkon biztos szettepik, mert volt egy ismerosom aki igy jart(vagy barmi mas amitol baja lehet a kutyanak). Ne vidd ki setalni se mert Giardiat kaphat a kutya! Mar bocs, de te most ezt kepviseled Akumi.


A jozan paraszti esz hatarain belul kell kezelni, es igen neha beut a sz@r, toled fuggetlenul, te annyit tehetsz, hogy probalod minimalizalni az eselyet.

2016. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem dramatizálom túl, a toklász tényleg nem jó, és néha marha nehéz elkerülni. Olyan helyen lakom, ahol csesznek füvet nyírni, egyszerűen nem tudom hova kivinni a kutyát egy rendeset labdázni. Vittem múltkor betonra (mert hiperaktív, és nincs meg mozgás nélkül), azóta le van nyomorodva, lehorzsolta mind a légy lábát. Rohadt idegesítő. Amikor normálisabb, karbantartott, vagy legalább toklászos helyett simán csak gazos helyen laktam, nem volt gáz. De most egyszerűen nem találok egy rohadt húsz métert, ahol futhat egyet a kutya, tököm tele van már vele. Ráadásul itt baromi sok a kutyás, a többség full antiszociális, és ha mind kiszorulnak a betonra, nem tudják elkerülni egymást, az sem egy kellemes helyzet. Örülök, ha te nem ilyen helyen laksz, de fogadd el, hogy a probléma attól még létezik.
2016. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mellesleg a családban eddig három kutyában volt toklász, úgy, hogy amúgy figyelünk rá, hogy ne menjenek be ilyen helyre, és a háromból kettőt bódítani kellett a kiszedéshez, ami meg ugye nem a legegészségesebb dolog. Szóval kicsit más ez, mint a giardia. A giardia miatt nem leszel idegbeteg, hogy "úristen, mindenhol ott van, hova vigyem a kutyát", mert nem látod, nem tudod elkerülni. A toklászt el tudod, HA olyan a környezet. Ha nem, akkor egyszerűen csak megszívtad. Nálunk még a járda meg az út széle is toklászos, kb. láb mellett kéne vinnem végig a kutyákat, ha teljesen el akarnám kerülni. Merthogy ugye mivel csesznek nyírni, vígan szaporodik, és mindenhova beeszi magát.
2016. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Akumi mem tudom merre laksz, de Bpn sok hely van ahova el tudod vinni a kutyadat. Liget, matyasfoldi reptér, nepliget, Kispesten most épült ki egy godor nevű hely es mahajo. Budán a sashegy esetleg kamaraerso, bar 11 eve nem lakok budan ott kevesbe ismerem mar a dolgokat. A lenyeg mi is beszallunk az autóba es 10-20 perc furikazas utan nagy szep rendezett helyeken tudok kirándulni a kutyával. Ha nincs autó akkor bkv, értelemszerűen körülményesebb.
2016. jún. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem a kirándulásról beszélek, hanem a napi sétáról :) Hogy egyszerűen kiugrok labdázni a kutyával a partra, vagy a parkba, ami az év többi szakában teljesen jól működik. Ilyenkor meg... :/
2016. jún. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bocs nalunk minden nagyobb seta egy kirandula mert 3-5 Km kozott van csak nekem, + peremkeruleten lakok itt sok az erdo es a nyilt ret.


Fuggetlenul ettol pest szintjen eleg sok futtato/setaltato hely van ahol nem kell a toklasztol aggodni, DE ha megis lenne toklaszos hely lenne ott is az ember nem vagja be a legnagyobb dzsindzsaba a labdat, hogy minel tobbet gyujtson belole. Nekem nagy bundas kutyam van, es nem szokott gond lenni, az ordog nem alszik ez teny, de tovabbra is azt mondom alaptalanul aggodni sem erdemes.


Mondom ott vannak a nagyobb parkok ott azert nyirjak a gazt csak talan picit korulmenyesebb a utaztatas, de cserebe nem kell lemondanod a kutyad felhotlen szorakozasarol.

2016. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is 4-6 km a séta. De látom nem érted a problémát, de végülis addig jó, amíg ezt annyira nem éled át, hogy elképzelni sem tudod :D
2016. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De ertem a problemat es ismerem is, de ahelyett hogy szetteszem a kezem(mint te), probalok megfelelo alternativat keresni. Nalunk az valt be, hogy picit messzebb utazunk. Nem tudom mennyi idos vagy es van-e autod (amennyiben van vagy van lehetoseged utazni vele) en beulok a kutyaval es igen utazok vele 20 percet (ahogy irtam) es elengedem pl. a varosligetben ahol 30 masik kutyaval toklasz nelkul vidaman eléjatszhat.


Ha erre nincs lehetoseg nem marad mas mint hogy betonon setaltato, lenyirod a gazt, vagy engeded, hogy osszegyujtson par tokalsz es imadkozol, hogy ne legyen nagyobb baj (es azert nem minden seta utan lesz 828 toklasz a fulebe ami instant begyullad).

2016. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!