Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffnak kell szájkosár a...

Amstaffnak kell szájkosár a városban való sétáltatáshoz?

Figyelt kérdés
Kertvárosban lakunk és ha jól tudom külvárosban nem szükséges,nincs annyi ember. Ha ez számít akkor kis városban lakom,a városközpontban sincs sok ember. Kutyám nem agresszív.
2016. jún. 20. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Asszem szájkosár csak az agresszív es kozveszelyesnek titulált kutyákra kell kötelezően. Meg talan van par fajta akinek szintén kotelezo a harciassaga miatt, de az amstaff nem ilyen( ez lehet csak urban legend).
2016. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2016. jún. 20. 08:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, csak tömegközlekedési eszközre, mint bármely más kutyának.
2016. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen fajtára nem kötelező a szájkosár, ha nem agresszív. Kivéve ugye a tömegközlekedést, ott meg minden kutyára kötelező :)
2016. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2016. jún. 20. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#1: Na megint a minuszolas, holott annyit irtam amennyiben nincs kozveszelyesnek es agresszivnak titulava akkor nem kell, a masikra irtam, hogy urban legend (azaz gyengebbek kedvert varosi legenda, mint a 30 meteres krokodil a csatornakban), de kozben meg megis talaltam ra peldat, hogy keruletek bizonyos fajtaknal kotelezove akartak tenni/tettek bizonyos fajtaknak mindentol fuggetlenul a szajkosarat. Masodik bekezdes ( [link] hogy ebbol mi valosult meg es mi a realitas azt nem tudom, csak bizony volt egy darabig ez is egy letezo elkepzeles.


Aze minuszoljatok, ez is csak a ti tajekozatlansagotokat tamasztja ala, es ezek az emberek mondjak magukat tapasztalt korultekinto kutyasnak altalaban...

2016. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ezt helyi szinten is szabályozhatják az önkormányzatok. Így ha biztosra akarsz menni, a helyi önkormányzati rendeleteket nézd meg, hogy nem írják-e elő kötelezően a szájkosár használatát a kutyáknak közterületen.
2016. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. jún. 20. 13:08
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
69%

Sok önkormányzati rendelet még tartalmazza a kötelező szájkosarat x fajtákra, ahogy azt is, hogy lakásban 1-2 kutyánál nem tartható több.

Ez MIND NEM IGAZ!!!

CSAK AKKOR kell szájkosár BÁRMILYEN kutyára, ha EGYEDILEG veszélyessé nyilvánították konkrét eset miatt, és/vagy tömegközin utazik, és/vagy gazdi tudja, hogy agresszív

2016. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!