Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cseh farkas tartható együtt...

Cseh farkas tartható együtt több kutyával? Lehetnek-e problémák más cseh farkas vagy német juhász kutyával házon belül, hogy hiába ismeri, felnőve bánthatja esetleg, mert nem teljesen úgy viselkedik, mint az átlagos kutyák? Van tapasztalatotok ebben?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 06:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinném hogy gond lenne, ha megfelelően vannak tartva és szocializálva. Igazi farkasokat is szoktak együtt tartani kutyával.


Pl.: 55kg-os bullmaci / 65kg-os timber farkas

https://www.youtube.com/watch?v=qu5JskY94OM

2016. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első, az tényleg egy Timber farkas? :O Ilyet lehet tartani, vagy mit keres az ott? :o
2016. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó: nem, az nem timber farkas, még csak nem is farkas. Valószínűleg malamut vagy annak keveréke.
2016. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező: a legokosabb, ha a cseh farkas tenyésztőtől informálódsz, akitől hozni akarod a kiskutyát. Nyilván lehet együtt több kutyával, hiszen a tenyésztőknél is több kutya van együtt. Nekem saarloosi farkaskutya tenyésztő ismerősöm van Németországban, ő egyszerűen nagyon keményen fegyelmet tart, olyan trükkökkel, hogy például helyben maradás az össze kutyának, és csak akit szólít, az jöhet jutalomért (darabka vaj, amit imádnak), stb.
2016. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Első vagyok.

Igen, az egy igazi timber farkas. Amerikában él ez a kutya/farkas páros. Megnézném azt a malamut keveréket, amelyik ekkorára nő meg. Lehet látni, hogy eltörpül mellette a közel 60kg-os bullmasztiff. :)

A kutyáknak nincs ilyen fejformája, sem ilyen végtagjai és alkata. Egyértelműen farkas.

2016. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Na mi van fel hizlaltad 60 kg-ra a bullmacit hogy hihetőbb legyen a sztori? Amúgy sima Malamut. Ha olvastad volna a videó alatt a kommenteked látnád hogy ott se hiszi el senki. Láttál te már farkast? Az a kutya a videóban még csak közelében sincs egy farkas kinézetének.
2016. jún. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Stílus...


Nem hízlaltam fel. Annyit írtam, közel 60kg-os. :) 120font ~56kg.


Elképzelhető, hogy keverék, de biztos nem fajta tiszta malamut, azok kisebbek mint egy bullmasztiff.

Én viszont úgy gondolom, legrosszabb esetben is farkas/kutya keverék.


Viszont a kérdéshez remekül passzolt pont emiatt, mert ha farkas/kutya keverék (mint a csehszlovák vagy a saarlosi), látható, hogy remekül kijönnek.

2016. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát azért még mindig nevelés kérdése. Ha csak oda csapod egy kutya mellé ott nem lesz béke...
2016. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként idehaza is vannak helyek, ahol kutyák együtt vannak farkasokkal. Ha jól tudom az Etológiai tanszék is folytat farkas/kutya kísérleteket, ahol nézik a különbségeket a farkas és a kutya, mint alfaj között. Van, ahol kifejezetten együtt tartják őket, hogy nézzék az egymás mellett történő élet közbeni eltéréseket.
2016. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hát azért még mindig nevelés kérdése. Ha csak oda csapod egy kutya mellé ott nem lesz béke..."


Egyértelmű. De ez kutya-kutya között is így van.

2016. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!