Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-osok! Mennyiből jön ki a...

BARF-osok! Mennyiből jön ki a kutyátok havi/napi kajaköltsége?

Figyelt kérdés
mindenféle táplálékkiegészítőkkel és speckó porokkal együtt. Lécci írjátok meg azt is h hány kg a kutya.

2016. jún. 20. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb. max. 200 Ft két kutyára / nap.


Hentesnél veszem az ember által már nem fogyasztható húst. 40-80Ft/kg áron. (liba-kacsa-csirke farhát, nyak, szárny, comb általában)


+ kis rizs, zöldség.


Porokat nem kapnak, egyéb kiegészítőt sem. Makk egészségesek.

2016. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én egy évig Barfoztam, speckó porok nélkül..


a két 5 kg-os kutyának a kajája 6-7 ezer ft volt, ha a többi kiegészítőt hozzá teszem kijöttünk volna havi 10-re is szerintem.


Sajnos nem volt olcsó hús forrásom vkinek a 40-50 kg-os kutyájának kerül ennyibe mint az én két padlócirkálómnak.

2016. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb. 46 kiló kutyára (ketten vannak) havi 16-17 körül költök. De ha olcsóbb lenne a piacunk, meg nem ragaszkodnék mindenféle drágább húshoz (nyúlcomb, marhaszív), meg főleg ha lenne nagy fagyasztóm, és tudnék egyszerre ötven kiló nyesedékeket venni, simán meglennénk 10-ből.

Ezen felül kb. évente egyszer-kétszer beruházok egy literes lazacolajra 3500-ért, azt kapják, amíg el nem fogy, szintén egyszer-kétszer egy GF600 kúrát is csinálunk (most márciusban 17-ért vettem hatalmas dobozt, még a negyede megvan, legkorábban év végén kapnak majd megint), a többi kiegészítő meg nevetésgesen olcsó. És ezt is úgy nézd, hogy két kutyára megy, szóval egy 20 kilósra nyugodtan számolj ennek az egésznek a felével.

Persze ugye nem mindegy, hogy hogyan hasznosítja a kutya a kaját, az öregem pl. súlyra több, mint a pitem, mégis a pit zabál többet, mert az meg bármennyi kaját kap, lemozogja, télen úgy kell kacsahájjal megtolni, hogy kinézzen valahogy. Az öreg meg az emelt zöldségadagtól is hízik. Szóval nem szentírás ez az összeg se, de támpontnak talán nem rossz.

2016. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9 kg kutyámnak 6-9ezer havonta, attól függ milyen húsokat kap.
2016. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

37kgos heavy duty munkakutya,


1hó:

36kg Farhát 9000 Ft

15kg Csirkecomb 10 500 Ft

0,5kg Csirkemáj 400 Ft

10kg Kacsaszív 3 880 Ft

2db Tőkehalmáj konzerv 860 Ft

4db Makréla konzerv 1120 Ft

4kg Csirke felsőcomb filé 5 000 Ft

1kg Brokkoli 720 Ft

Total: 31 480 Ft

2016. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez közel 70kg... jó étvágya van a kutyádnak. Ha napi átlagban nézem koplalónapok nélkül, akkor megeszik napi közel 2,5kg-ot?
2016. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de borzalmasan sokat es intenzíven mozog
2016. okt. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!