Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakorlatokkal lehet...

Milyen gyakorlatokkal lehet egy kölyökkutya koncentrációját javítani?

Figyelt kérdés
10 hetes malinois-holland juhász keverék. Klikkerezünk és rongyozunk, de nagyon nehezen koncentrál. Minden kizökkenti, még a lakásban is. Tudom, hogy még nagyon pici, nem is várok tőle sokat, de a korához képest is nehezen koncentrál, nálam tapasztaltabb kutyások szerint is. Most elkezdtem azt, hogy csak feladatért kap kaját, tálból nem, sajnos ezt nem tudjuk minden nap csinálni, mert hetente 2x nem vagyok itthon egész nap, a többiek meg csak kiviszik játszani és ennyi. Van egyéb ötlet, hogy mit lehetne még csinálni vele?
2016. jún. 21. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem most van egy 9 hetes németjuhászom. Igaz szerinte ő a korának megfelelően tud egy-egy dologra koncentrálni, de én azt szoktam csinálni, ha látom rajta, hogy már pl. elvesztette az érdeklődését a gyakorlás (ül, fekszik, pacsi stb.) iránt beiktatok egy 5-10 perces játékszünetet és a későbbiekben nem jutalomfalatot kap, ha megcsinál valamit, hanem a játékát. Azzal meg játszunk egy kicsit és jön a kvetkező parancsszó.
2016. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

pl. adj neki idot. 10 hetes nagyon fiatal egyszerre maximum ilyen 5 perceket lehet vele foglalkozni aztan nagy jatek es orom. Ha tultolod ezt az egeszet csak negativ dolgokat kot hozza es kesobb fog visszautni.


Tarts merteket, nem 2 het alatt kell mindent megtanulnia. Mi anno 10 hetesen ilyen napi 4x5 percet tanitgattuk aztan ahogy nott emeltuk a merteket. De most felnotten se nagyon erotletjuk a 15-20 percnel tobb tanulast, mert akkor kell abba hagyni mikor nagyon elvezi, igy kovetkezoleg is lesz kedve.


A kiskutya taplalasa nagyon-nagyon fontos, szerintem ezt most meg hanyagold, hogy feladatert kaja (a jutalomfalat az mas). Az nem gond ha neha igy eteted, de ne kelljen erte mindig paradeznia, o meg nem ert nagyon sok dologot a vilag mukodesebol.

2016. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha 5 percig tudna figyelni, azzal teljesen meg lennék elégedve. De nála az is nagy eredmény, ha egy percig rám koncentrál. Arra azért figyelek hogy az adagját megkapja, szóval nem éheztetem,nyugi. :) Labdával ugyanez a helyzet, arról is nagyon könnyen elterelődik a figyelme. Volt már kölyökkutyám, tudom, mivel jár, de ő sokkal nehezebb eset.
2016. jún. 21. 11:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy perc koncentrálás egy ilyen agyú kutyánál tök normális ebben a korban. Ne is várj még többet.

Fejleszteni egyszerűen gyakorlással lehet, ennyi :) Meg nyilván azzal, ha ügyesen tanítod, és élvezi, bulinak fogja fel. Merthogy ha elég motivált, elég érdekes neki a felkínált játék (kajaszerzős-tanulós játék, vagy tárggyal játszós játék), akkor nem fog akarni máshova figyelni. Ha mégis, akkor vagy a te technikád rossz, nem tudod fenntartani a figyelmét, lassú vagy, uncsi vagy (ami más kutyánál elég volt, lehet, hogy nála nem), vagy inkább motivációs gondok vannak, nem zsákmányos, nem kajás eléggé.

2016. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Hagyd, hadd legyen kölyök, és a saját tempójában fedezze fel a világot. Lehet tanítani játékosan dolgokat, meg alapszabályokat felállítani, de én már marhára bánom, hogy pl. túl korán (4 hónaposan) kutyaiskolába vittem. Csak frusztrációt okozott mindkettőnknek, hogy míg a többiek, idősebbek persze, ültek-feküdtek, vonultak lábnál, az enyém bogarakat hajkurászott a fűben, 10 mp-nél többet nem tudott megülni a fenekén. A kiképzőnek kellett volna mondani, hogy jöjjünk vissza pár hónap múlva, de hát a pénz jobban kellett. Bánom már, nem csak a kidobott pénzt, hanem hogy nem élveztem ki a pillanatokat, amik a kölyökkor idétlenségével járnak, sőt még bosszankodtam is rajta. Most se biorobot, nem is akarom azzá nevelni, de miután elmúlt 1 éves, sokat változott, és még fog is, idővel. Szereti a sulit (másikat), és már tudja mikor feladat van, azt kell csinálni. Szünetben meg ugyanúgy kergeti a lepkéket. :) Szóval élvezd ki, csak egyszer kölyök az életben.
2016. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért ne keverjük össze a kölyökkutyák korrekt képzését azzal, ha bedobod a felnőttek közé a félig még zombi agyú pici kölyköt, és elvárod tőle ugyanazt. Lehet egy négy hónapost is képezni a neki való módon, a neki való tempóban.
2016. jún. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akumi, a kornak megfelelő kiképzés szerintem nem a láncnyakörvvel rángatást jelenti, amit a kiképző javasolt, és amire én nem voltam hajlandó.
2016. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A nagyon gondolkodós tanításokban, mint a formálás, célkövetés hamar elfárad. Még egy felnőtt kutya is, nem hogy egy kölyök. Kellenek, de csak annyi, amennyit még bír a kutya. Még akkor hagyd abba, mikor élvezi és dolgozik.

De a "megmutatós" módszerekkel jobban ki lehet húzni a koncentrációt, például egy lábnál követés tanítással, ahol az orra elé tartod a kaját és vezeted a kutyát, tanítod hol jöjjön, hogy jöjjön. Mivel itt végig ott a jutalom az orra előtt, tovább is motivált a munkára. És olyan aktívan sem kell gondolkoznia, viszont a figyelme végig fent marad, ha jól csinálod.

2016. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy láncnyakörvvel rángassa bárki a kölykét? Bár bizonyos esetekben egyébként elkelhet a fojtó, vannak elég brutális 4 hónaposak :) De tény, hogy ritka az olyan, és akkor is a gazda döntése kell hogy legyen a dolog, megfelelő tájékoztatás után.
2016. jún. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem te mondtad, hanem a kiképző, ahogy az jól látható a mondatomban. 4-5 hónapos angol szetter szuka, vajon mennyire számít "brutálisnak", hogy láncnyakörvet kelljen rá adni? De mindegy már, elmúlt, nagy kárt nem okozott mert azt nem hagytam, sulit váltottunk. A kérdezőnek mondom, mindent meg fog tanulni a kutya időben, de az első pár hónap olyan gyorsan eltelik, élvezd ki a kölyökkort olyannak, amilyen. Kamaszkorban már lehet szigorkodni vele, meg követelni, de addigra úgyis növekszik a koncentrálóképessége is.
2016. jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!