Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyásként hogyan...

Kezdő kutyásként hogyan viselkedjek a befogadott kutyánkkal?

Figyelt kérdés

Magunkhoz vettünk egy kistestű kutyát, kb 2-3 éves lehet. Ma hoztuk haza, eddig minden rendben volt, körbeszaglászott, nem tutujgattuk, hanem közömbösek voltunk vele, eddig egyszer elmentünk egy gyors eü sétára (20 perc mert meleg volt), szépen jön, az ajtóban megvárja míg előremegyek, szóval eddig minden oké.


A kérdésem, hogy hogyan szoktassuk majd egyedüllétre? Mert most árnyékként követ minket, ha átmegyek egy másik szobába akkor ő is átjön, ha kimegyek inni, akkor felkel és néz utánam. Ez normális?

Illetve hagyjunk neki még időt megszokni az új helyet vagy már elkezdhetjük tanítani?

Most én még itthon vagyok vele, normális az hogy sokat heverészik/alszik? Éjszaka fog tudni aludni?


2016. jún. 22. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért követ téged mert hálás amiért befogadtad, nekünk is ez van. Majd megszokja az egyedüllétet. És szerintem alap dolgokra taníthatjátok, hogy ne szokja meg a rosszat.
2016. jún. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyedüllétre fokozatosan lehet szoktatni, tehát mindig egyre hosszabb időre magára hagyni.
2016. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj, el volt bújva egy hűvös helyen, ott aludt, kimentem 1 percre a lakásból, de mire visszajöttem már ott állt az ajtóban és pislogott nagyokat... De még csendben volt, nem köszöntem neki, csak kicsit később már mikor letettem a cuccaim.
2016. jún. 22. 17:43
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Az fontos h hogyha egyedül hadjátok akkor ne köszönj h : " NA! Szia! minjárt visszajövünk...stb... puszi-simi minden...

ezt ne csináljátok

hanem elmész csak mint eddig...amikor nem volt kutya (mert ha elköszönsz izgatott lessz... még jobban fog várni) aztán amikor hazajössz akkor nem az h Jajj4 Szia! Ügyes voltál!! simi...stb... szóval akkoris csak bemész csinálod a dolgokat mind eddig amíg nem volt kutya aztán 2-5 perc mulva már játszhatszvele! akkor kell dicsérni!!!

2016. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!