Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? Hogy viselkedjek vele?

Figyelt kérdés
A Párommal kezdő kutyatartók vagyunk és örökbe fogadtunk egy 3 éves nagy spitz szuka kutyát, aki elég domináns. Természetesen a Párom a falkavezér, ez egyértelműen látszik abból, ahogy hozzá viszonyul. Velem viszont azt csinálja, hogy odajön, megsimogatom a fejét, majd elkezd morogni és odakap. Rászólok, hogy nem szabad, de közben már vonul el, és egy kicsit később jön oda megint, hogy simogassam meg. Ilyenkor azért megy el, mert szégyelli magát, vagy pedig ennyire lesz*r? Sajnos emiatt már eléggé tartok tőle, pedig szeretnék vele játszani, meg simogatni. Nem merek egy szinten lenni vele (pl leülni mellé). Lehet, hogy engem egyszerűen csak utálnak a kutyák? Köszi a segítséget!

2016. máj. 20. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaiskola.

Meg legyen egy kis tartásod, és ne puncsolj neki, ha parasztkodik veled. Nincs simi, pláne nem akkor, amikor őfelsége úgy gondolja. Ne hagyd, hogy betanítson simogatóautomatának.

2016. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézz át rajta.
2016. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha odakap, akkor egy akkora pofont neki, amekkora csak megy. És nem csak rászólni, hanem leüvölteni. Azt kell éreznie, hogy ezt nem engedheti meg magának.

Simogatás nincs, ellenben nevelés van. A jól végrehajtott feladat jutalmául van csak egy kis simi.

Nem szégyelli magát, csak kilép a konfliktusból ilyenkor, miután ő "helyre tett". Na, ennek kell fordítva lennie.

Ha odajön simogatást kérni, ne simogasd, nézd levegőnek, kerüld ki, hagyd ott.

Etesd te (is), úgy, hogy le kell ülnie és addig várnia, míg nem engeded oda a táljához enni.

Meg kell tanulnod feljebbvalóként viselkedni, hogy tiszteljen a kutya.

Amúgy kutyasuli valóban nagyon jó lenne.

2016. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsotokat! Ha nálunk marad véglegesen (most próbaidőn vagyunk), akkor mindenképp el fogok/fogunk menni vele kutyaiskolába, mert szeretném ha működne ez a dolog. Nem lehet amúgy, hogy azért kap oda, mert elég alacsony vagyok és ha leülök mellé, akkor átnyúlok a feje fölött és ez idegesíti? Mert általában olyankor csinálja.
2016. máj. 20. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki. Ne nyúkálj a feje fölött. Vagy nyúkáljon a párod is oda. Teszteljétek, hogy pontosan miért kapkod oda és kinek, az is információ.
2016. máj. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben megoldódott a probléma, én féltem tőle túlságosan. Azóta változtak a dolgok, én lettem itthon a falkavezér :)
2016. máj. 30. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!