Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországi éghajlaton...

Magyarországi éghajlaton melyik kutyafajta szőre a legelőnyösebb?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy akár szabadon (gazda nélkül) is könnyen életben maradna, tehát bírja a hideget és a meleget egyaránt. Csak kíváncsiságból kérdem. Köszönöm.

2016. jún. 23. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
foxi
2016. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a németjuhász, a mudi és a kuvasz szőre a nyerő. Télen vastag aljszőrzetük van, nyáron ezt levedlik, s vékony szőrzet marad a helyén, nem kapnak hőgutát. De megfelelő lehet a beagle, a borzoi, a labrador és a drótszőrű terrierek egy része is. Az agarak többsége viszont megfagyna, az északi fajták szinte megsülnének, bár a tél egyértelműen nem jelentene gondot nekik. A "kozmetikás" fajták szőre pedig szörnyű állapotba kerülne. Simaszőrűek közül talán a pitbull/amstaff bírná ki, mert elég "kemények" és nem fázósak, de ez se biztos. ;)
2016. jún. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a magyar kutyafajtákra gondolnék hiszen azok alkalmazkodtak pont ide, szóval mudi, kuvasz, pumi....
2016. jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van lehetősség fürdésre puli is. A hosszú szőr a naptól védi a szemét ha jól tudom.
2016. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Schnauzer is elvolt itt vedlett nyàron végűlis ha nem visszük kozmetikàba lehet levedli. Ősszel zsirt halmozott fel, tavaszal lefogyta. Közép àzsiai juhàsz is jól megvan. Különben a keverékek a jobb géneket viszik tovàbb amik alkalmazkodnak a helyi viszonokhoz. Kutya mint faj azon belül fajta azon belűl vàltozat illetve tàjfajta. Ezek a rendszertani egységekbe tartozó egyedek.
2016. jún. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pásztorkutyafajták mind strapabíróak.
2016. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!