Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek,...

Milyen fajta kutyát vegyek, ha panelben lakom?

Figyelt kérdés

Panelben lakom, de nagyon szeretnék egy kutyust. Szerintetek milyen fajtát vegyek? Nektek milyen kutyátok van? Én beagle-re vagy spánielre gondoltam.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 23. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Ha nincs kimondott fajtaszerelmed, akkor egy kistestű keverék is tökéletes lehet. Bőséges a választék sajnos belőlük a menhelyeken.

Ha fajtatisztát szeretnél, akkor alaposan ismerd a fajtát, mielőtt döntesz. Ne külső alapján dönts, hanem a kutya jelleme, igényei legyenek elsődlegesek, hogy azok mennyire passzolnak hozzád.

A beagle például egy elég nehezen nevelhető, makacs vadászkutya. Ettől még jó választás lehet, ha a mindennapi mozgás-és feladatigényét ki tudod elégíteni.

A spánielt jellemre annyira nem ismerem.

2016. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Azok pont inkább kinti-benti kutyák, de ha leviszed napi többször sétálni akkor megfelel nekik :)
2016. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Panelbe semmilyen kutyát nem vennék a helyedben, nem oda való.
2016. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

Hat en egyiket sem ajánlom panelba! Lehet h te ugy érzed h le van mozgatva, de miketto vadaszkutya, es ezt főleg a spanielrol nem tudjak! Nekik kert kell ahol szaladgálhat, szimimatolgathatnak, persze emellett kell a séta, játszas, tanítás, esetleg ovi es utána suli. Nekem senki ne próbálja megmagyarázni, h "kellően lemozgatva" jól elvannak panelban is ezek a fajták!! Mert NEM! Nekik nem az egésznapos listulás való.

A kérdésre válaszolva: mar Bocsi, de panelba kutyának nem nevezhető lények valók. Ezzel nem akarok senkit se megbántani, de en ra nem nézek kutyaként (a csivava)

Amik panelba való kutyák sztm: mopsz, ők eleg lusták, havnaise (nem tudom hogy kell leírni)

Nézz itt is körül: [link]

2016. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

nekem egy bolognese kutyusom van, igaz mi el tudjuk engedni ( saját+közös udvaron)


és ami plusz dolog, hogy nekik nem hullik a szőrük, de kezelni kell

2016. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Panelban a legtöbb fajta tartható kivéve a nagytestű pásztor és területvédő fajtákat nem javasolt.


Beagle nagyon kemény dió,sok mozgás kell nekik. Alapvetően élhet panelban de ha első kutya lenne akkor fejetős,makacs,hiperaktív fajta.


Spániel már jobb választás, napi 3-4 séta kell nekik! Illetve náluk fontos a szőrápolás és,hogy korán kozmetikához szoktasd,mert ha spániel fazont szeretnél 4 havonta minimum érdemes a kozmetikust meglátogatni,illetve őket fésülni kell .


Ne az alapján válassz fajtát,hogy kinek mi van. Lehet nem is illik hozzád.

Nekem egy Bichon Frise-em és egy Havanese-m van.


Előbb szűkítsd a kört, mindenképpen fajtatiszta kutyust szeretnél vagy egy kis-közepes keverék kutyus is megfelelne?

Ha nincs álom fajtád akkor érdemes inkább menhelyen nézelődni :)

2016. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Megnézném a sok "panelban kutyát nem lehet tartani" című műsorszámot szajkózokat, hogy mit csinálnának a sharpei-emmel a kertben....:D
2016. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 SzMHZs ***** válasza:
95%

Bármelyik mehet panelba, ha megfelelően ki vannak elégítve az igényeik. Két spánielem van, attól, hogy vadászkutya, nem elég neki, ha szaglászhat a kertben, többet ér nekik a séta meg a foglalkozás. Két kör után az enyémek jönnek és leülnek elém, hogy "na, mit csinálunk?". Szóval ennyit ér nekik a kert :) Bár családi házam van, nem kintiek, az egyik 3 évig élt velem panelban és semmi gond nem volt. De ehhez az kellett, hogy napi 3-4 séta, ebből kettő legalább olyan, ami hosszú, labdázós, tanulós, hosszabb menet. Ezenkívül otthon a lakásban is tanultunk trükköket stb. A kezdeti kölykös dolgok (nem szeretett egyedül lenni, meg falkaparás, 1-2 papucs, zacskó szétcincálása) után semmi probléma nem volt, mert ha felmentünk, nyugi volt, ha elmentünk dolgozni, örült, hogy nyugiban pihenhet a helyén. A másik kutyám októberben került hozzám az előző gazdájától, ahol kint kutya volt, szaglászhatott volna kedvére, csak éppen szökött, mert nem foglalkoztak vele eleget. Most mindketten otthon alszanak kiterülve, mert ilyenkor reggel munka előtt is játék, tanulás van. És igen, a spániel szőre SOK ápolást igényel, nyírni nem szabad, mert tönkremegy a szőre és ezáltal a hőháztartása.

Azt kell felmérned, mit tudsz neki nyújtani és ez alapján választani fajtát (csak ne szaporítótól, a jófogásról meg egyebek, ajánlom: [link] Vagy elmenni egy olyan menhelyre, szervezethez, akik ismerik a kutyáik jellemét, igényeit és ők tudnak neked segíteni, melyik kutyát ajánlják :)

2016. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Nekem juhászkutyám van panelban. Semmi baj nincs vele, mivel ki vannak elégítve az igényei, és ezt onnan tudom hogy ha hazmegyünk, annyira ki van purcanva hogy csak alszik.
2016. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Dehogynem lehet kutyát panelban tartani. Aki ezt mondja, az hülye.
2016. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!