Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja azt a kutya amit?

Miért csinálja azt a kutya amit?

Figyelt kérdés
Üdv. Van egy 2,5 éves Staffordshire Bullterrier kutyám. Már egy jó pár hónapja elviselhetetlen és nem tudok vele mit csinálni. A mai akciója kapcsán írom kérdésem. Cipőt felveszem ebből már tudja, hogy jön a séta. Adnám rá a nyakörvet erre közbe fogja és behugyozik maga alá és körberohan a lakáson is hugyozva utána. Pár napja meg vendégek voltak nálam. Mielőtt jöttek voltunk sétálni bő 3/4 órát. Volt bőséggel minden aminek lennie kellett és nem először voltunk lent aznap. Erre akkor is fogja és az előszobába hugyozik de olyan adagot, mint a Balaton... Fontos megjegyeznem, hogy 3-4 hónapos korában már 99%-osan szobatiszta volt. Mindig szólt, ha kell valamit és mentünk is le. De mostanában az is előfordul, hogy minden előjel nélkül felkel a helyéről és valahova odapiszkít... :/ Mikor elmegyek dolgozni is mindig lemegyünk előtte és este is mikor lefekszem aludni. Akkor kezdődtek az ilyen jellegű gondok mikor szakítottunk volt párommal és eljöttünk onnan bár akkor még ennyire nem. Nem lehet, hogy az is közre játszik valamennyire? Help valaki! Hogy vegyem rá, hogy az ilyen dolgokat abba hagyja??? Legyetek oly kedvesek és mellőzzétek a nagyképű, mert ez meg az meg amaz jellegű válaszokat. Komoly tanácsokat szeretnék kapni. Előre is köszönet.

2016. jún. 23. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem nevelted meg rendesen.
2016. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Eddig mivel próbálkoztál ez ellen?
2016. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy közre játszik ez is benne. De általában ha fél a kutya, akkor is be szokott ,,hugyozni,, . Ha ilyet csinál, verj rá az orrára. Ne kicsit, de azért ne is nagyot. Egy idő múlva biztosan megtanulja. De ha felkel a helyéről, minden előjel nélkül, ahogyan írtad, lehet, hogy nincs ideje arra, hogy ,,szóljon,, neked, hogy ki kell mennie.. csak gyorsan elvégzi valahova. Ne adj neki túl sok ennit, és innit estére, nappal pedig figyelj rá. Bár ha ,,hugyozik,, valahova, igazából teljesen szokványos, most meleg van, és sokat iszik, nincs gondolom idelye, hogy ,,szoljon neked,,
2016. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Lehet a parod volt a falkavezer, teged pedig nem tisztel nehaa kutyak igy adjak a tudtodra, hogy semmibe vesznek es ok lesznek a fonokok mostantol. Nem mondom, hogy emiatt van, de ez is egy lehetoseg.
2016. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

"Akkor kezdődtek az ilyen jellegű gondok mikor szakítottunk volt párommal és eljöttünk onnan"


Itt a kulcs. Én nem vagyok kutyaszakértő, de a kisgyerekek váláskor pont ugyanezt a tünetet produkálják. A gyerekhez sok beszélgetést és extra egymásrafigyelős, minőségi időtöltést ajánlottak, hogy a felborult kis világában megint biztonságban érezze magát. A kutyád fél, hogy téged is bármikor ugyanúgy elveszíthet, mint a másik gazdáját, a másik lakhelyét, a régi életét. Nem tudom mi a megoldás, de biztosan nem a verés.

2016. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a falkavezéres ötlettel. Lehet ez a dolog több összetevős és így távolról nehéz megmondani, de a látványosan odahugyozik, odaszarik megmozdulások azt szokták jelenteni, hogy megmutatja ki a főnök, gyakorlatilag erőfitogtatás. Ahova jártunk kutyasuliba ott a tanfolyam végén vizsga volt és ott kapásból megbuktál a vizsgán, ha a kutya ürített a pályán. Az enyémen is látom, időnként ha vendég jön akit nem csíp, az a műsor megy, hogy látványosan odavonul valahova sz*rni. Persze, biztos pont akkor jön rá...

Továbbá engem is érdekelne a korábban feltett kérdés, hogy mivel próbálkoztál eddig, ill. hogy szoktál ilyenkor reagálni.

2016. jún. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 elwera ***** válasza:

Nekem az egyik kutyum egy időben a ház földes, homokos udvarán engedte el magát a kapu előtt, mielőtt még kiértünk a kapun.


Volt hogy égett a pofám miatta, amikor ezt látta egy-egy lakó, aki épp kint ült a körfolyosón.


Amikor ezt csinálta a kutya, mindig azt mondtam neki hogy. Neeee, neee, nee, gyere.


Aztán amikor kint sikerült pisilnie az utcán, akkor nagyon megdícsértem. Sőt majdnem minden alkalommal megdícsérem kint még most is, nehogy elfelejtse hogy kint kell pisilnie.


Így már nem szokott a kapun belül leguggolni. De nagyjából tudja hogy mikor fogunk lemenni. Közel azonos ídőkben megyünk le általában. Tud rá számítani.

2016. jún. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Akkor kezdődtek az ilyen jellegű gondok mikor szakítottunk volt párommal és eljöttünk onnan"

99%, hogy ez a probléma. Párod volt számára a falkavezér, a vezető, aki eltűnt az életéből, te meg nem viselkedsz vele elég határozottan, nem egyértelmű a viszonyotok, ezért a kutya frusztrált, és hülyeségeket csinál. Keress szakembert, aki segít megoldani.

2016. jún. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!