Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holland pásztorkutya vélemények?

Holland pásztorkutya vélemények?

Figyelt kérdés

Kinek mi a véleménye róluk? A behívás akadálymentesen mehet? Nem szenvedélyszökő? Idegenekkel szemben bizalmatlan?

Meg kb. mennyibe kerül egy tenyésztőtől?


2016. jún. 24. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem holland juhász-malinois keverékem van, de rengeteg fajtatiszta hollandot ismerek. Sajnos amíg ilyen kérdéseid vannak, addig nincs elég tapasztalatod ahhoz, hogy egy ilyen kutyát bevállalj. A behívás és a szökés minden kutyánál neveléstől függ. A holland juhász nagyon könnyen tanul, kiváló munkakutya, de NEM HOBBI KUTYÁNAK VALÓ. Tapasztalt gazda kell neki, aki munkát is ad neki, legyen az őrző-védő, szimatmunka, agility stb. A holland olyasmi, mint a malinois, csak még keményebb. Az árát nem tudom, én nem Magyarországon élek, de számíts borsos összegre, hiszen ritka Mo-n.
2016. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Azt írták hogy jó családba. Nekem meg lesz időm foglalkozni vele, eddig csak rottweilerjeim voltak
2016. jún. 24. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hollandom van, egy fajtatiszta kölyöknek 1000 EUR az ára. De ez eltörpül a foglalkoztatása miatti árak mellett.

A jelentős tulajdonságaikat tekintve csíkos malik, a védő ösztönük általában még erősebb és mivel nem egy divat fajta, inkább szolgálati kutyaként terjedt el, így általánosságban véve az idegrendszerük is jobb.

Hatalmas munkaigényük van, nem nagyon maradhat ki egy nap sem tréning nélkül. Hobbi, családi kutyának alkalmatlan! Csak komoly, vagy legalábbis komolyabb munkára való. Heti 9 tréningje van az én kutyámnak, kb. ez az a szint, esetleg kicsit kevesebb, ami mellett normálisan lehet tartani. Az őv-t nem nagyon lehet kihagyni, erre született, igazából semmi más sport nincs, ami biztosítaná, hogy megfelelően kiegyensúlyozott legyen.

2016. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sok helyen ajánlották családinak. Apukám rendőrkutyákkal foglalkozik, csak ő nj-kkal. Vinném kutyasuliba
2016. jún. 24. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy családba jó, hogy szereti a vele együtt élő embereket, így a gyerekeket is, elég szociális fajta. A kellő erősségű nevelés kell persze, mert pont az erős védőösztönük miatt képesek bevédeni a játékot, ételt a családtagoktól is, gond nélkül fellökik a gyerekeket és amilyen elborult az elméjük magas ösztönszinten nem ritka, hogy a labda helyett az ember kezére fognak rá.

Gyakorlatilag minden kutyát lehet családi kutyaként tartani, de ettől még nem lesz mindegyik valóban hobbi, családi kutya. A kérdés az, hogy a gazda cserébe mit hajlandó feláldozni. Családi kutyának azokat a fajtákat szokták nevezni, amikben alig van agresszió, gyenge védőösztönűek, könnyű őket nevelni és nem igényelnek minden nap komoly munkát.

2016. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!