Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyt lehet Magyarországon...

Huskyt lehet Magyarországon tartani?

Figyelt kérdés
Mármint ugy értem hogy ugye az alföldön élünk és nyáron elég meleg van bírná vagy folyamatosan fürdetni kéne?
2016. jún. 24. 15:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Lehetni lehet. Én nem értek hozzá, de szerintem nem való erre az éghajlatra. Tudom, hogy a bundája elvileg hűti is, de panaszkodott nekem husky gazda, hogy a kutyája mennyire nem bírja a nyarat. Öntött rá egy liter vizet, de az aljszőr úgyis tökéletesen száraz maradt, lehetetlen volt a kutyát alaposan áthűteni vízzel.
2016. jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ventillátoros házban nyáron is elvan egy husky, reggel-este lehet sétátatni, amikor nincs annyira meleg, és nem tűz a nap.
2016. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Jegesmedvét is lehet tartani.
2016. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ha laborba öntünk neki jégkockákat azzal tényleg egész nap elvan? Tehát megfürdik benne? Egyik ismerőstől hallottam.
2016. jún. 24. 17:28
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerintem van valami igazságalapja mivel csak lehűtené egy kicsit.
2016. jún. 24. 17:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztosíts neki árnyékos helyet, friss vizet folyamatosan! Feladatokat későbbi órákban csináljátok, a lemozgatast is próbáld megoldani a hajnali/késő esti órákban! Ha nem ódzkodik a víztől, lehet slagolni, tóhoz járkálni, gyerekmedencében füröszteni. Nektek kell vigyázni, a kutya nem veszi olyan komolyan a meleget, főleg ha mozogtok folyamatosan. Legyen nálad víz a sétáknál, egy hordozható itató jó ötlet. Remélem tudtam segíteni!:)
2016. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

én is az alföldön élek.sok mindenkinek van.

ha nyáron kicsit nyíratsz a bundájából,az is nagy segítség. meg be tudjon menni a házba hűsölni,hogyha melege van. akár az is jó,hogyha a hideg csempére be tud feküdni.

de amúgy tényleg élvezik a telet. ismerősömék huskyja imádja a havat,egész nap játszik magától is benne, meg hempereg. szóval gondolom jobban érezné magát hidegeebb időjárású országban. de nálunk sem olyan rossz a helyzet.

amúgy igaza volt valakinek a jegesmedvével.. pont a múltkor láttam az állatkertben,hogy tűző napon feküdt..hát baromira nem természetes szegénynek:/


de szerintem a husky már másabb téma, generációk óta itt születik.

2016. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Szabad megkérdezni,hogy miért szeretnél huskyt? Mert erős a gyanúm,hogy csak a kinézete miatt.Értem,hogy a külsőre gyönyörűek,és az esetek sajnos nagy százalékában csak a külső alapján választanak az emberek kutyát,ami nagyon nem jó dolog... Igen,melege lesz az év java részében,szökősek,nagy a mozgásigényük,hiszen évszázadokig arra lettek tenyésztve,hogy szánt húzzanak fen északon,ami nem napi egy-két óra sétában merült ki,és a múltjukat nem lehet olyan hamar "kitenyészteni" belőlük.
2016. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem Husky keverekem van, és ő előtte is egy Husky-malamut mixünk bolt. Nem bírják a meleget. 15 fok alatt még a sétába is kidőlnek. Tapasztalatom az hogy utálják a vizet az északi szanhuzo fajták, de biztos van kivétel.
2016. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hatosnak ment a zöld pacsi:)
2016. jún. 25. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!