Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb 1 hónapos kuytusra tettünk...

Kb 1 hónapos kuytusra tettünk bolhanyakkörvet, ugye nem lessz tőle semmi baja?

Figyelt kérdés

Háztól hoztuk el, kis keverék kutyuska, és hát vakarózott, megnéztük közelebről és sajna bolhás szegényke.

Vettünk a nyakába bolhaövet, annak reményében hogy elmúlik neki, de olvastam a csomagoláson hogy minimum 4 hónaposnak kellene lennie.

De most akkor micsináljak vele??

Nem szeretném ha baja lenne neki, de azt sem viszont hogy bolhás maradjon és vakarozzon. :(

Ja és megfürdettük (nem erősen dörzsölve, csak gyengéden, kéz langyos tiszta vízben, mindenféle smapon, tusfurdo nelkul) és ezzel csináltunk valami rosszat neki? mert hallottam olyant is hogy kihullhat a szőre tőle


Légyszíves írjatok már valami segítséget nekem!

Köszönöm szépen!


2016. jún. 25. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
1 hónaposan még nem szabad elválasztani, ha lehet vigyétek vissza még egy hónapra az anya kutyához. A nyakörvre meg nem véletlenül van ráírva, hogy 4 hónapos kortól. Vigyétek el dokihoz, ő meg tudja mondani milyen spot on lehet alkalmas ilyen fiatal kutyának. De még egyszer ő még nagyon baba az anyja mellett a helye!
2016. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmérgezitek. "csak" ennyi lesz a baja.

Mivel kánikula van, nyugodtan áztasd be langyos vízbe és közben sűrű fésűvel visszafelé fésülve szedd ki az összes bolhát.

Hétfőn pedig irány az állatorvos. Ahol bolha van, ott féreg is van.

2016. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolso ! Akkor az én kutyám valami mutáns ? Ugyanis imádják a bolhák de egyszer sem volt féreggel gondunk . Kérdezö . Valoban vissza kell tenni a mamihoz .. de hol hallottad azt a hülyeséget ,hogy a kutyasampontol kihullik a szöre ??
2016. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy a kutyasampontól, hanem magátol a fűrdetéstől.

Akkor azt levesszük róla, ismerősömnek az ismerőséé volt a kutyus, de ő szerinte nagyon leszívták az annyát (7-8 an voltak azthiszem) így azért lettek elválasztva, bár sztem se volt jó ötlet, legalább 1.5hónap minimum az anyja mellet.


Akkor a nyakkörv viszont felejtős, de más ötletünk nemigen volt.

2016. jún. 25. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

hát ezzel a kérdéssel több gond is van...

1. 4 hetes kutyát odaadni mert leszívják az anyjukat...

hát ilyenkor kell a hozzátáplálást elkezdeni és ettől függetlenül 8 hetes koráig az anyjával kell maradnia,így szocializálodna kutyák felé!!!!!

2. ha elolvastas hogy 4 hónapos kortól lehet rárakni minek raktad rá????

3. állat boltban 540 ft kis ampullás löty,nem jut eszembe a neve,azt felhígitod 2 l vízben lefürdeted és minden bolha plusz a bolha peték is megdöglenek.

4. hogy hullana ki a kutya szőre mert fürdeted???akkor az utcán majdnem hogy kopasz kutyákat látnánk,mert sokan fürdetik a kutyájukag rendszeresen!

5. ha bolha van a kutyusba akkor valószínű hogy féreg is,mert ha a kutya mikor a szájával "vakarja" magát szétrág egy bolhát így lenyeli és fèrges lesz!(orvos mondta de keressetek rá googleben!

vigyétek orvoshoz hétfőn és beszélgessetek el az orvossal hogy mivel jar egy kutya a családba...

2016. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Azt az ampulás cuccnak, ha eszedbe jut a neve, írd már majd meg kérlek, köszönöm!

2016. jún. 25. 15:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy az övét levettük.
2016. jún. 25. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


tessék!nagyon hatásos!

2016. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!