Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házba kuvasz?

Kertes házba kuvasz?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kuvasz kiskutyát venni, de a kert elég kicsi, 200nm2 a ház nélkül. Főleg kinti kutya lenne. Szinte mindennap lesz séta, esetleg kirándulás is, de a kert méretén sajnos nem tudok változtatni. Füves terület, nincs lebetonozva. Így is jól érezné magát? Köszönöm.

2016. jún. 25. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Alapvetően nem lenne baj a kert mérete a legtöbb kutyánál, mert úgyis az számít, hogy mindennap sétál, futhat szabadon póráz nélkül is, bandázhat más kutyákkal stb.

Kuvasz (és más hasonló nagytestű pásztorkutyák) azonban kicsit mások. Ők területvédelemre, a nyáj, jószág, gazda értékeinek védelmére lettek kitenyésztve, nagy területre valók, amit szabadon bejárhatnak.

Általában nem azok a típusú kutyák ők, akikkel lehet a többi kutyával bandázni járni, és a póráz nélküli szabad séták is válhatnak veszélyessé, ha a kuvasz felülbírálja a gazda szavát és megtámad egy másik kutyát vagy embert.

Fentiek miatt én ezt a fajtát nem javaslom 200 nm2-re.

2016. jún. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 180nm-en él, és elég neki.:) Nem mondom, hogy nem örülne nagyobbnak, de elég neki. A lényeg, hogy rálásson az utcára, a bejárati ajtóra.

Mondjuk én hordom terelni, kutyaiskolába, kiállításokra stb...szóval agyilag le van fárasztva rendesen, és sosincs megkötve.

Egyébként ha megnézed a nagyobb tenyészeteket, ott gyakran kennelekben vannak a kutyák a nap nagy részében, mert pl.a kanok nem viselik el egymást. Nem azt mondom, hogy ez a követendő példa, de ezek alapján 200nm-re én bevállalnám, ha tartod mellette a fent leirtakat!:) (séta, kirándulás) Sok sikert a kutyához, privátban szívesen ajánlok tenyésztőt, ha gondolod!

2016. jún. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 600 négyzetméteres az udvar, és teljesen szabadon van mindig. Sajnos igen rengeteg helyen van megkötve és bezárva, olyan helyre ahol 1 egészséges lépést nem tud megtenni. Ahhoz képest a 200 az nem vészes. Nem túl jó, de nem is vészes. Ha sokat foglalkozol vele nem lesz gond. Én kuvaszom ha meghallja a póráz csörgését fejvesztve rohan előre a kapuhoz, ugrál rá és kaparja, tudja, hogy ki fogunk menni. Imád menni, 2-3 órát is akár intenzív tempóban tud sétálni, kimeríthetetlen, 2 órás séta után ha hazaérünk még nem szeret bemenni a kapun, még indulna húzna engem fel-alá az utcában, hogy menjünk még valamerre. Csodálatos fajta, szerintem alkalmazkodni fog a kis udvarhoz is, különösen ha kis korától azt szokja meg, hogy a területe az ekkora.
2016. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk sem sokkal nagyobb a kert, de elegendőnek tűnik.

Sétálni viszonylag gyakran járunk, a helyi rendeletek miatt a kutya mindig pórázon van (ha külterületre megyünk, akkor rákötöm a pórázt egy hegymászókötélre, így nagyobb a kutya mozgástere). Más kutyákkal ilyenkor mindig barátságos, emberekkel nem nagyon foglalkozik, macskákról némi nevelés után már sikerül lebeszélni, ha idejében és határozottan rászólok.

A mozgásigénye messze nem akkora mint például egy vizsláé, és bár szeret kergetőzni, bőven elegendő neki a kert. Igényli ő is a társaságot, de a hőérzete fontosabb! Télen jól érzi magát kint, de jó ha van egy hely, ahová behúzódhat, míg nyáron keresi a hűvösebb zugokat. A miénk elég hamar megtanulta, hogy a küszöb a határ, nem jöhet be a házba. Ezt tiszteletben is tartja, csak tűzijátéknál vagy nagy viharban igényelné, de megvan a "rettegő helye" helye kint is - behúzódik egy biztos zugba.

Szerintem egy fontos dolog van: legalább 15-20 percet kell vele foglalkozni naponta!

2016. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, úgytűnik belevágok. ;) Kint mindenképp lesz egy kutyaháza, de nagy viharban és szilveszterkor beengedjük majd. Napi 2-3 órát biztos tudok vele foglalkozni, de hétvégén még többet. Szeretnék mellé majd egy másik kutyát is, szóval nem lesz egyedül. :)
2016. júl. 11. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!