Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családi kutyának groenendael,...

Családi kutyának groenendael, dobermann vagy hannoveri véreb?

Figyelt kérdés

2016. jún. 26. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ebből a 3 közül talán a groendael a legalkalmasabb "sima" családi kutyának, persze vele is sokat kell foglalkozni, mivel alapból munkakutya. A dobermann kőkemény munkakutya, akkor érzi jól magát, ha feladatot teljesít és mindennap fizikálisan és szellemileg le van férasztva, ha ezeket tudjátok biztosítani neki akkor ő is jó családi kutya lehet.

A hannoveri véreb vadászkutya mivoltából, nagyon inteligens, de önfejű és makacs is. Neki biztosítani kell olyan sétákat, amik erdőben/mezőn vannak, hogy a szaglászhasson jó sokat. Nála a behívás megtanítása kulcsfontosságú, mert ha szagotfog, akkor nincs az az isten ami megállítaná (tapasztalatból írom beagle gazdiként).


Bármelyiket választjátok, főleg, ha első kutyája lenne a családnak inkább szukát vegyetek. Fontos, hogy jó tenyésztőtőt válasszatok. A kiskutya kiválasztásában is sokat fog segíteni. Szernitem, hogy jobban megismerjétek az adott fajtákat keressetek fel kutyakiállításokat, tenyésztőket és érdeklődjetek.

2016. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2.ik kutya lenne
2016. jún. 26. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazóból akkor is szukát javasolnék kisebb gyerekek mellé. (én eddig kan párti voltam, nekem most lett németjuhászom, sokáig úgy volt h kan lesz, de a tenyésztő is azt mondta, h a szukáknakk sokkal jobb a természete, könyebb velük bánni, simulékonyabbak, és eddig nem bántam meg:))
2016. jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!