Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?...

Mi baja lehet a kutyámnak? Kopaszodik a farka.

Figyelt kérdés

Előzör csak kb 4 centis volt a kopaszodás, de napról napra nagyobb. Kezd elszíneződni, félő, hogy sebes lesz és elfertőzik majd. Fertőtlenítettem, néha be is tintúráztam, hogy gyógyuljon (persze hiába, mert teljesen lenyalta).

Próbáltam utánna nézni, mi lehet, talán pajzsmirigy-elégtelenség? [link]

Mi lehet? És mit tegyek? (Nem tudom, számít e, de egyéként nem fajtiszta, keverék).



#seb #vedlés #kopaszodás #szőrvesztés #pajzsmirigy-elégtelenség
2016. jún. 26. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Rúhes.
2016. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tehát:

[link]

2016. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De miért nem viszed orvoshoz b+ ????
2016. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Orvoshoz vidd el! De nekünk is van a farkán wgy foltban szörtelen rész, barna a bőre, máshol rózsaszín.. 1éves korában vittük dokihoz, adott rá kenőcsöt de nem múlt el, nem is lett jobb, de nem terjedt el, viszont nekünk nem rüh volt, hanem asszem bolhaallergia de nem emlékszek. Most 8,5 éves a kutyám és nincs változás 7,5év után sem. Nekünk semmi kenőcs nem használt, kb 5éves koráig kenegettem utána már hagytam, hogy hiába adtak rá mindenféle cuccot, nem használt.. de amíg nem rosszabb én nem bántom :)

A te helyedben elvinném orvoshoz, mert inkább legyen kisebb baj mint egy komolyabb nagy baj:)

2016. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak nem labrador keverék?
2016. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt az én kutyámmal is. 3-4 éves korára jött ki. Először csak a farka kopaszodott. Állatorvos azt mondta bolha allergiás, kaptam tőle cseppeket amit a kutya nyakára kellett csepegtetni. Nem múlt el. Később már a hátán is kopaszodott foltokban. Mentem vissza, de azt mondta elég egyszer is, ha megcsípi a bolha. Megjegyzem soha nem láttam benne bolhát! Azóta is adom a cseppeket neki, de a kullancsok miatt.

Elvittem egy másik állatorvoshoz a kutyát, megvizsgálta, de komolyabban, mint a körzeti állatorvosunk. Azt mondta szerinte hiánybetegsége van. Megnézte a kutyával mit etetünk. Aztán az agyon reklámozott kutyatápokra azt mondta nem jó! Javasolt tenyésztői kutyatápokat. Ezekből szoktam vásárolni. Váltogatom a tápokat 2-3 havonta. Amit szoktam adni, azok a susa, bosch, oké duo krock. Illetve ezt is vettem legutóbb [link]

A lényeg a második állatorvosnak volt igaza, mert 2 hónap alatt a kutyának kinőtt a szőre és azóta sem hullott neki egyszer sem. Idén áprilisban múlt 10 éves. Így legalább 6 éve tünetmentes, pedig csak tápot váltottam, illetve szoktam neki venni a hentesboltban belsőséget. Csontokat meg ingyen szoktak adni az üzletben.

2016. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Találtam is erről a betegségről egy cikket. Érdemes elolvasni.

[link]

Egyébként javaslom, hogy ne csak egy állatorvossal nézesd meg a kutyát. Hátha a másik jobban ért a kutyákhoz. Például nekem a második orvos felismerte azonnal a betegséget. Azt mondta a reklámozott tápok nagy többsége nem felel meg a kutyáknak, hiába adják drágán, silány minőségűek.

2016. jún. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Épp ez a baj! Nem áll módomban állatorvoshoz vinni! Az egyetlen, amit tehetek, az állatpatikában kérjük ki a patikus véleményét, aki ad rá valamit.

Egyébként nem labradorkeverék.

2016. jún. 29. 11:39
 9/10 anonim ***** válasza:

6-7 válaszoló vagyok. Enyém jagdterrier, de a 3. szomszédomnak basset houndja van, annak is ugyanez volt a baja. Elég volt tápot váltani. Hát próbálj neki valami tenyésztői tápot szerezni, ha az volt a baja 1 hónap után látszik rajta, mert elkezd nőni a szőre a foltok helyén. Ha nem az a baja, akkor csak állatorvoshoz kell vinned.


Mondjuk nem értem, hogy az ország melyik zugában élsz, hogy ott nincs állatorvos. Én a kuvaszomat is rendszeresen ellenőriztetem az éves oltások idején. Szemeit mindig megnézetem a PRA miatt, de eddig tünetmentes. Igaz az állatorvos mindig maga is átvizsgálja oltások alkalmával. Ha nincs állatorvos elviszem Győrbe a rendelőbe magam.

2016. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy UKrajna...:D
2016. jún. 30. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!