Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyám szájbűze...

Mit tegyek a kutyám szájbűze ellen? Mit adjak, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
4 éves kan kutyámnak büdös lett a szája az elmúlt hónapokban. Eddig ilyen még nem fordult elő. Mit tegyek ellene?

2016. jún. 26. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Megnézted, van-e fogköve?
2016. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szedesd le a fogkövét
2016. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Mi leszedettük a fogkövét a kutyánknak, a szag nem múlt el, viszont 4hét múlva meghalt leukémiában a kutya. 6évesen, törzskönyvesen kiváló egészségi állapottal.. valószínűleg rossz dologba vágott bele lézerrel az asszisztens (mert hogy az állatorvosnak nem volt kedve megcsinálni).
2016. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A leukémia csontvelő rák, nem lehet fertőzéssel elkapni, ha csak a gerincébe nem vágott valami sugárzó anyaggal, akkor semmi köze a kettőnek egymáshoz.


(ui: a nagybátyámat meg ebéd után ütötte el egy autó, szóval ebédelni sem szabad, mert autóbaleset lehet belőle)

2016. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De most akkor mit csináljak?
2016. jún. 26. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Kezd egy fogkő eltávolítással, és esetleg állatorvos nézze meg, hogy nincs e gyulladás a szájában.


Első körben ezt csináld.

2016. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kinyitod a kutyád száját,megnézed a fogait,ha sárgás barnás elszíneződés látható akkor az fogkő és le kell szedetni,ez is okozhat büdi szájszagot. Viszont az én kutyámnak 2x lett a fogköve leszedve,nem lett jobb a szájszaga,de legalább a gyulladásokat,foghullást megelőztük vele.


Nekem még azt mondták,hogy okozhatja az is,hogy a gyomra nem úgy zár mint kéne,na meg függ mit kap enni.


Bár, mikor nyersen etettem egy évig,pont előtte szedettem le a fogkövét semmi változás nem volt a szájszagán, nem tudtunk tőle megmaradni ha liheget.


Szóval én a gyomor nem zár jól vagy pedig genetikára tippelek. A másik kutyánk 5 éves,de sose volt szájszaga, a másik ugyan 14 de amióta hozzánk került büdös a szája.

2016. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy savas. Nekünk akkor ilyen ha sok a sava és ilyen kakiszagú, de ha savcsökkentőt kap, akkor oké.
2016. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!