Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaugatás ellen mit tegyek?

Roti84 kérdése:

Kutyaugatás ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szomszédban van 3 tacsi keverék kutya,egy szuka egy kan és a kölykük.A kölyökkel van igazán a gond mert ha pl. kinyitjuk a hátsó ablakot hogy szellőztessük a házat akkor elkezd ugatni mint egy idióta.Pár hete kb. egy óra folyamatos csaholás után átmentem hogy csináljanak valamit a döggel mert már fáj a fejünk,akkor utána csend volt,egy darabig.Talán anyit szoktak csinálni hogy fél óránként kinyitják az ajtót és kiüvöltenek hogy KUSSOLJ MÁR és visza bemennek a házba.Pont semmit nem ér a kutyának.

Mi feljelentéssen gondolkozunk mert már tűrhetetlen.

Szerintem se chip se oltás nincs bennük.

Mit tegyünk?


2016. jún. 14. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hozzátok lévő legközelebbi menhelynek szóljatok, esetleg, ha van fajtamentés, akkor nekik.

Rendőrség / közjegyző felírja a problémát, hümmög, majd a következő szemetesbe kidobja.

2016. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Hát, ez a jegyző hatásköre. Természetesen ő sem fog ott állni a kutyák mellett és lepisszegni őket, ahányszor rákezdik, de kötelezheti a tulajokat arra, hogy normális körülmények között tartsák az állatokat. (Jó esetben, mert sok jegyző letojja az ilyesmit.) Ha tényleg nincsenek chipelve-oltva, meg is bírságolhatják a gazdákat, de gondolom, ez nem fog javítani a jószomszédi viszonyon.

Párszor még tegyétek szóvá, mielőtt a hatósághoz fordulnátok. Lehet szépen kérni, aztán csúnyán kérni, AZTÁN feljelenteni. Szerencsétlen kutyák rettenetesen unatkozhatnak.

2016. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

Most oszinten mekkora larmat csaphat egy tacsko? :)

Amugy a kutyak altalaban ugatni szoktak. Ha nekem ezert szolna a szomszed megkerdeznem,hogy neme szeretne elkoltozni mashova ha zavarja :))

Feljelenteni? Ugyan mar... Magyarorszagon van olyan torveny ami tiltja a kutyaugatast?

2016. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bollocks ***** válasza:
78%
Van, nálatok, románoknál is van ilyen.
2016. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted mennyire kellemes éjjel nappal kutyaugatást hallgatni? És van rá törvény igen, mert az csak a gazda hibája, ha a kutyája halálra unja magát, ezért egyfolytában ugat.
2016. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Mekkora lármát csaphat egy tacskó? Hát nekem törpeuszkárom volt, és ha éjjel ugatni kezdett, majd' kiestem az ágyból. A tacskóknak meg különösen éles, erős hangjuk van, és nem is olyanok, akik hamar ráunnak a dolgokra.

És igen, van rá törvény, más téma, hogy nem tartatják be, főleg falun. A fűnyírót sem bőgethetem hajnal kettőkor, a zenét se csavarhatom csutkára, és ha minden alkalommal elkezdenék ordítva énekelni, ha a szomszéd szellőztet, rövid úton megjelennének a zsaruk.

2016. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%
Az egy dolog,hogy nem kapcsolom be a funyirot vagy nem larmazok de a kutyanak a pofajat nem foghatom be. Amugy az a dolga,hogy ugasson ha valaki vagy valami maszkal a portam korul. Nekem is zavaro neha mert a nyolc honapos KAJ kolyoknek nar most olyan hangja van,hogy az ablakok beleremegnek :)) de hat ez van,persze ha ok nelkul csak ugy egeszejszaka csaholna akkor az mar nagyon gaz lenne. A szomszed meg nem pofazik mert az o kutyaja is ugat(szerencsere en azt nem hallom) A torvenynek meg utana kell nezzek mert en ugy tudtam a csondzavarasra van de ez kutyara nem terjed ki. Amugy is nalunk senkinek eszebe nem jutna foljelentest tenni ilyenert.
2016. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Kit érdekel nálatok mi van? Ez Magyarország. Csendháborítás ha a másik felet zavarja, és megteheti a lépéseket. Nem feltétlen gyors az eljárás, de van. A nagytestű kutyám hangja amúgy sokkal kevésbé zavaró, mint a tacsimé. Előbbi mély, öblös, utóbbi éles, szinte fáj. Mi is tiltjuk az ugatást, a kutya nem arra van hogy ugasson, hanem családtag. Jelzőberendezésnek ott a riasztó.
2016. jún. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Egy óra folyamatos csaholás nem normális. Minden kutya ugat, az enyém is, ha vendég jön, ha idegen kutya megy oda a kerítéshez, vagy ilyesmi, de ok nélkül, órákon át nem, ez már engem is idegesítene, pedig én szeretem és értem a kutyákat.

Jobb helyeken pedig a kutyának nem "az a dolga, hogy ugasson" - ha behatolásjelzőt akarsz, szereltess fel riasztót, vagy akassz csengőt a kapukilincsre. Nekem kuvaszom van, de ha egy percnél tovább ugat, éjjel is kimegyek és rászólok.

A kérdésben pedig szó sem volt gyanúsan ólálkodó rosszarcú alakokról, hanem a kutya a szomszéd mozgásától gerjed be indokolatlan mértékben. MERT a tulajdonosai szerint is csak az a dolga, hogy ugasson, kiszabták a hátsó kertbe, foglalkozni vele már derogál. Szerencsétlen kutya meg úgy becsavarodik az ingerhiánytól, hogy már egy nyíló ablakot is képes egy óráig ugatni.

2016. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

A szomszéddal nem tudsz beszélni?

A nyomorult kutya nem azért ugat mert unatkozik vagy mert ekkora gyökér, hanem azért mert nem lett megnevelve. Ha szerinted se chip se oltás akkor szólj a jegyzőnek,ki fogja vizsgáltatni.

A csendháborìtással meg nem tudsz igazán mit kezdeni, mert 1x kijön a rendőr ha épp kuss van akkor elmegy,másodszorra viszont ha megint potyára megy ki akkor ki kell fizetned.

2016. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!